Asus Rog HDMI 2.1 uyumlu oyuncu monitörlerini tanıttı!

Asus Rog HDMI 2.1

Asus Rog HDMI 2.1 ile uyumlu olan 27 inç 32 inç ve 43 inç oyuncu monitörü modellerini duyurdu. Bu monitörler ile oyunlar daha keyifli olacak.

Asus Rog bugün, yeni piyasaya çıkacak 43 inç oyuncu monitörünün, ürün testleri konusunda uzman Allion Labs şirketi tarafından yapılan tüm uyum ve onay testlerini geçerek HDMI 2.1 sertifikası alan ilk monitör olduğunu duyurdu. Peki, Asus Rog HDMI 2.1 uyumlu oyuncu monitörleri neler sunuyor?

HDMI 2.1 uyumlu oyuncu monitörleri özellikleri

Yeni nesil konsollarla uyumlu olan yeni ROG monitör, HDMI 2.1 ile 120 Hz’e varan değişken yenileme hızlarıyla 4K UHD (3840 x 2160) çözünürlükteki görüntüler için 48 Gbps’e kadar bant genişliği desteği sunuyor.

Logitech G’nin yeni kablosuz oyuncu kulaklığı:  PRO X LIGHTSPEED

Auto Low Latency özelliği, oyun konsoluna.ekran işlem modunu kontrol etme olanağı vererek içeriğe göre düşük gecikmeli veya kaliteli olanlara öncelik tanıyor.

Allion Labs’in yaptığı sıkı FRL testleri arsında gelecek HDMI 2.1 cihazlarıyla tam uyumu kontrol eden.FRL Elektrik, FRL Piksel Kod Çözme ve FRL Protokol testleri yer aldı.

Yıl sonunda yeni nesil oyun konsollarının piyasaya çıkacak olmasıyla birlikte ROG, bu dönem için HDMI 2.1 uyumlu oyuncu monitörleri serisi hazırladı. Bu monitörler 27 inç, 32 inç ve 43 inç modeller halinde piyasaya sunulacak.

Oyuncu monitörlerinde dünyanın en önde gelen markalarından biri olan ROG, oyunculara çığır açan oyun görselleri sunan en gelişmiş ekran teknolojilerini sunmak için sınırları zorlamaya devam ediyor. ROG; ROG Swift PG258Q 240 Hz oyuncu monitörü, ROG Swift PG43UQ 4K 144 Hz Digital Stream Compression (DSC) oyuuncu monitörü ve ROG Swift 360 Hz oyuncu monitörü gibi ürünleri dünyada ilk kez piyasaya çıkaran marka oldu.