Ana SayfaDonanımASUS GeForce GTX 680 DirectCU II Ekran Kartı Piyasada!

ASUS GeForce GTX 680 DirectCU II Ekran Kartı Piyasada!

Yoğun talep üzerine yeniden tasarlanan ekran kartı, video belleğini iki katına çıkarıp daha kaliteli grafik sunarken, çift slot tasarımı sayesinde de daha az yer kaplıyor.

Üç slot tasarımlı ASUS GeForce® GTX 680 DirectCU II’nin sunduğu güçlü performansın ardından, yeni kart çift slot tasarım ile birlikte geliyor. Böylece ekran kartı masaüstü bilgisayarlara daha rahat entegre olarak oyunseverlerin hız aşırtma talebine karşılık veriyor. Bu tasarım, 4GB GDDR5 video belleği ile bellek kapasitesini iki katına çıkarıyor. SSU şeklinde yeni ısı nakil borularına sahip DirectCU II termal tasarım; ASUS DIGI+ VRM ve Super Alloy Power teknolojilerinin getirdiği güvenilirlik, dayanıklılık ve gelişmiş hız aşırtma özelliğini kullanıcılara sunuyor. GPU Tweak uygulamasına sahip kart ile kullanıcılar ASUS/Ubisoft® ortaklığının bir ürünü olan oyun paketinden yararlanabilecekler. Bu paket ile kullanıcılar, sunulan beş oyun arasından birini seçme şansı yakalayacak. 4GB bellek kapasitesi ile tekrar piyasaya sürülen GeForce® GTX 670 DirectCU II’nin ardından, ASUS’un yeni tasarımı 4GB GDDR5 belleği ile en yüksek kaliteli ekran kartları arasındaki yerini alıyor. 2GB GDDR5 belleğe sahip, çift slot tasarımlı GeForce® GTX 680 ise, Aralık ayı başında kullanıcılara sunuldu.

Kompakt tasarım ve iki kat bellek ile daha yüksek çözünürlük
Geliştirilmiş GeForce® GTX 680 ve GTX 670 DirectCU II, 6008MHz hızında 4GB GDDR5 video belleğine sahip. GeForce® GTX 680 ve GTX 670 modellerinden iki kat fazla belleğe sahip ürün, yüksek çözünürlükte oyun keyfini destekliyor. 4GB bellek ile bu kartlar, gelecekte PC oyunlarının önemli bir parçası haline gelecek olan WQHD (2560 x 1440) çözünürlük desteğini sunuyorlar. DirectCU II soğutucunun küçültülmesi ile GTX 680 sadece iki tane genişleme yuvasına ihtiyaç duyuyor ve son model PC’lere bile kolaylıkla uyum sağlıyor.ASUS_GeForce_GTX680DirectCUII2_Slot4GB

- Reklam -

SSU şeklindeki ısı nakil boruları soğutma teknolojisini üst seviyeye taşıyor
DirectCU II’nin son termal tasarımı, daha önceki tasarımı inceltmenin de ötesine geçiyor. Tamamı bakır, çift “S” ve tek “U” şeklindeki yeni ısı nakil boruları iletkenliği artırırken nikel kaplamalar ile oksitlenmeyi engelliyor. Geliştirilmiş SSU tasarımı, yine oksitlenmeyi engellemek için nikel kaplanmış, yüksek iletkenliğe sahip bakır ısı nakil borularından daha etkin faydalanmayı sağlıyor. GPU ile temas halinde olan borular, çekirdeğin tam ortasında yer alarak yüksek termal performans sağlıyor. Böylece, ısı iletim mesafesi diğer soğutuculara kıyasla kısaltılırken, alüminyum soğutucu kullanılarak benzer veya daha bile küçük alanlarda yayılım kapasitesi iki katına çıkarılıyor. Böylece GeForce® GTX 680 DirectCU II, DirectCU’nun performansını devam ettirmekle kalmıyor, aynı zamanda sıcaklığı yüzde 20 azaltıyor ve diğer referans kartlarından üç kat daha sessiz çalışıyor.

DIGI+VRM ve Super Alloy Power teknolojisi ile güvenilirlik, dayanıklılık ve gelişmiş hız aşırtma
ASUS mühendislik ekibinin GeForce® GTX 680 DirectCU II için yeniden tasarladığı  DIGI+VRM dijital voltaj regülatörü ve Super Alloy Power teknolojisine sahip uzun ömürlü ve dayanıklı bileşenler yeni tasarım GeForce GTX 680 DirectCU II’de yer alıyor. Bu özellikler, ürün ömrünü 2,5 kat uzatarak güvenilirliği artırıyor ve güç sarfiyatını yüzde 30 azaltıyor. Dayanıklılığı ve ömrü artıran altı aşamalı güç dağıtım sistemi, daha fazla ayarlama seçeneğini ve hız aşırtma potansiyelini de beraberinde getiriyor.

GPU Tweak yeniden tasarlanmış gücün ispatı
Sadece ASUS ekran kartlarında bulunan GPU Tweak uygulaması, ekran kartı ayarlarınızı kolayca yapmanızı sağlayan takviyeli ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip. Kullanıcılar sadece birkaç tıkla saat hızını, voltajı, pervane hızını, güç tüketim hedeflerini ve profil özelliklerini değiştirebiliyorlar. Ayrıca uygulamanın sahip olduğu güvenlik sistemi ile varsayılan ayarlara geri dönebiliyorlar.

Sadece ASUS ve Ubisoft®’a özel oyun paketi
GeForce® GTX 680 ve GTX 670 DirectCU II’de, ASUS ve Ubisoft®’un birkaç hafta önce duyurduğu oyun paketi bulunuyor. Kullanıcılar, aldıkları her ekran kartı ile UBIshop®’taki beş oyun arasından birini seçebilecekler. Beş seçenek arasında şunlar bulunuyor: 2012’ye damga vuran Assassin’s Creed® III, hayatta kalma mücadelesini anlatan I Am Alive™, FPS oyunu Tom Clancy’s Rainbow Six: Vegas 2®, gizem ve macera peşinde koşanlara özel Tom Clancy’s Splinter Cell: Conviction® ve gerçek zamanlı strateji oyunu R.U.S.E®.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting