Ana sayfa Gundem Assassin’s Creed ve Far Cry oyunlarının yönetmeni Ubisoft'tan ayrıldı

Assassin’s Creed ve Far Cry oyunlarının yönetmeni Ubisoft’tan ayrıldı

Assassin’s Creed ve Far Cry oyunlarının yönetmeni Ubisoft’tan ayrıldı. Alex Hutchinson, rakip bir firmaya gitmedi ve kendi stüdyosunu açıyor.

Hepimiz oyun oynuyoruz ve bunlardan büyük keyif alıyoruz. Ancak bize bu güzel oyunları kimin sunduğunu hiç merak ediyor musunuz? Bu ekiplerin başındaki ve içindeki isimler, bu büyük oyunlara imza atarken zaman zaman bazı kariyer planlaması yapıyor ve yeni maceralara atılıyor. Bu gelişmelerden biri daha gerçekleşti. Assassin’s Creed ve Far Cry oyunlarının yönetmeni Ubisoft’tan ayrıldı. Bakalım yönetmen artık ne yapacak?

Oyun tasarımcısı ve yönetmen Alex Hutchinson, Twitter’dan yaptığı açıklama ile Ubisoft’tan ayrıldığını belirtti. 7 yıl boyunca Ubisoft’ta çalışan Hutchinson, Assassin’s Creed 3 ve Far Cry 4 gibi oyunların yapımında yer aldı. Yönetmen, sektördeki akımın aksine rakip bir firmaya gitmedi. Hutchinson kendi stüdyosunu açıyor. Typhoon Studios adlı firmasında bir başka oyun tasarımcısı Reid Schneider ile çalışacak.

Ubisoft’ta geçirdiği günlerde, Hutchinson’un başında olduğu projeler büyük finansal başarı gösterdi. Dolayısıyla yönetmenin, büyük oyun yapma konusunda sıkıntı yaşamayacağı belirtiliyor. Ancak şimdi Hutchinson’un yeni macerasında ne yapcağı merak ediliyor. Zira yönetmenin açacağı Typhoon Studios, Ubisoft gibi bir devin yanında küçük bütçeli bir bağımsız stüdyo olarak kalıyor.

Alex Hutchinson, sonraki tweetlerinde stüdyosunun ilk oyununun nasıl olacağı konusunda henüz emin olmadığını belirtti. Stüdyodan çıkacak ilk oyunun, oyuncularla buluşması yılları bulabilir. Ancak bazı fikirler Typhoon Studios‘un Alex Hutchinson’un EA’da çalıştığı dönemlerde Spore ve The Sims 2 gibi simulasyon türü oyunlar yapabileceği yönünde. Bakalım Hutchinson ve ekibi, önümüzdeki günlerde oyunculara neler sunacak?

Oğuz Birkardeşlerhttp://donanimgunlugu.com/
Oğuz, video editörlüğünün yanısıra teknoloji ve oyun haberleri de yazmaktadır. Hobileri arasında metal müzik dinlemek, oyun oynamak, fotoğraf ve video çekmek, aksiyon figürleri koleksiyonu yapmak vardır. En sevdiği oyun serileri; Resident Evil, Bioshock, Metal Gear Solid, Borderlands, Mass Effect, Battlefield, COD ve Far Cry.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler