Arka planda çalışıp bataryanızı sömüren 10 uygulama

uygulama

Telefonunuza indirdiğiniz uygulamalar pil performansınızı nasıl etkiliyor? İşte arka planda çalışıp da bataryanızı adeta sömüren 10 uygulama! Bu uygulamalara dikkat!

Günümüzde akıllı telefonlar hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Fakat malum sebeplerden ötürü telefonumuzun şarjı bir günü bile çıkarmakta zorlanabiliyor. Aslına bakılırsa bu pek de alışılmadık bir durum değil. İnsanlar gün içerisinde sürekli sosyal medyaya bağlı kalmak, diğer kullanıcıların neler yaptığından haberdar olmak istiyorlar.

Fakat gün içerisinde biten şarjınızın tek sorumlusu sosyal medya uygulamaları değil. Keza arka planda sürekli olarak çalışan pek çok uygulama da şarjınızın hızlı bir şekilde tükenmesinde çok önemli bir rol üstleniyor.

Çalışmadığı halde şarjınızı bitiren 10 uygulama

Peki bu uygulamalar hangileri? Birazdan bahse konu bu 10 uygulamayı sizlerle paylaşacağız. Bu 10 uygulama içerisinde bazılarını telefonunuzdan silip, şarj ömrünüzü uzatmanız mümkün. Fakat bazı uygulamalar da silinmeyecek kadar kullanışlı. Örneği WhatsApp. Arka planda pilinizi sömürmesine karşın, WhatsApp’ı telefonundan kaldırmayı sanırım kimse düşünmez. Fakat AppLock gibi çok fazla alternatifi olan ve ciddi anlamda telefonunuzun şarjını emen bazı uygulamaları telefonunuzdan silmeyi düşünebilirsiniz.

Lafı daha fazla uzatmadan sizleri telefonunuzun şarjını adeta sömüren 10 uygulama ile başbaşa bırakalım.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin