Ana SayfaAppleApple’ın Yeni Cihazı Saat mi, Yoksa MP3 Oynatıcı mı Olacak?

Apple’ın Yeni Cihazı Saat mi, Yoksa MP3 Oynatıcı mı Olacak?

Geçtiğimiz gün içerisinde çıkan haberlere bakılırsa Apple kullanıcıların kolunda taşıyabileceği ve üzerinde iOS işletim sistemi bulunan bir cihaz üzerine çalışmalarını sürdürüyor. 
Apple’ın bu tarz bir cihaz üzerine yürüttüğü çalışmaları hızlandırması yakın gelecekte kullanıcıların kolunda taşıyabileceği bir ürün çıkartacağı söylentilerine neden oldu. Apple’ın içerisinden gelen bilgilere göre bu cihaz iPod Nano’nun ekranlı ve üzerinde iOS işletim sistemi bulunan hali olabilir.  Cihaz hem MP3 oynatıcı olarak kullanılabileceği gibi aynı zamanda taşıma kılıfına takıldığında bir kol saati görünümüne bürünecek. Apple_iWatchSon gelen haberlere bakılırsa iWatch adı verilecek olan bu yeni ürünün 1.5 inç genişliğinde ekranı olacak ve bu ekran muhtemelen bükülebilen OLED ekran kullanılarak yapılacak. Farklı yapıya sahip olacak cihaz Apple’ın iPad’ten sonra çıkaracağı ilk yenilikçi cihaz olacak. Bu cihaz ile Apple’ın geleceğe yatırım yapacağı düşünülürken yatırımcılarında bu tarz beklentilerde olduğu biliniyor. Analistlerin açıklamalarına göre eğer Apple 2014 yılı içerisinde de iPhone, Pad ve iPod’dan farklı bir mobil cihaz çıkarmazsa hisse değerlerinde düşüş yaşanabilir. Yatırımcıların inancını kaybetmektense riske girmeye seven Apple yönetimi Steve Jobs’un boşluğunu hissettirmemek için elinden geleni yapacaktır. Yeni çıkacak ürünlerden bir tanesi de muhtemelen iWatch adındaki yeni iOS işletim sistemi yüklü saat olacak.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU