Apple WatchOS 7 açık beta yayınlandı!

apple watch

Apple akıllı saat modeli için yeni güncellemesini sonunda yayınlıyor. İşte Apple WatchOS 7 hakkındaki son detaylar.

Apple önümüzdeki dönemde düzenleyeceği etkinlikte yeni iPhone modellerini tanıtacak. Bu etkinlikte yeni iPhone modellerinin haricinde yeni Apple Watch’ın da bu etkinlikte tanıtılması bekleniyor.

Cupertino merkezli şirket yeni Apple Watch modeliyle birlikte WatchOS 7’yi de yayınlayacak. WatchOS 7, eski nesil saatlere de bir dizi özellik ekleyecek.

Apple WatchOS 7 ile uyku takibi özelliği geldi

Bugün Bim, A101 gibi mağazalarda 50TL’ye satılan akıllı saatlerde bile uyku takibi özelliği bulunuyor. Elbette bu özelliğin ne kadar kullanışlı olduğu başka bir soru işareti. Lakin sonuç olarak bu bileklikler, uyku takibi özelliğini bir şekilde kullanıcılarına sunuyorlar.

Apple Watch gibi bir üründe uyku takibi özelliği olmaması zaten saçma bir durumdu. Neyse ki bu dürüm yeni Apple Watch işletim sistemi ile düzeltilmiş olacak.

apple watch

Aslında Apple bu özelliği şimdiye kadar çoktan sunmuş olmalıydı. Lakin nedense Cupertino merkezli şirket hala uyku takibi özelliğini kullanıcılara sunmadı.

Pazartesi yayınlanan açık beta sürümüyle birlikte uyku takibi özelliği de Apple Watch modellerine gelmiş oldu.

Muhtemelen bu özellik yeni Apple Watch modeli ile daha teknolojik bir şekilde sunulacaktır. Yani uyku halindeyken kandaki oksijen oranının ölçümü ve benzeri istatistikler de ölçülecektir. Apple WatchOS 7 muhtemelen bu yılın son çeyreğinde kullanıma sunulacaktır.

iPhone 12 işlemcisi ne kadar hızlı olacak?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir