Ana SayfaGenelApple Watch sayesinde hamile olduğunu öğrendi

Apple Watch sayesinde hamile olduğunu öğrendi

Apple Watch’ın daha önce hayat kurtardığı ile ilgili haberler çıkmıştı. Şimdi ortaya çıkan haberde bir kadın hamile olduğunu Apple Watch sayesinde öğrendiği ortaya çıktı.

Apple Watch ile ilgili bu haber Reddit’te bir kullanıcı tarafından paylaşıldı. 34 yaşındaki bir kadının anlattığına göre akıllı saat kendisini son 15 gün içinde kalp atışındaki değişiklik ile ilgili kendisini uyardı. Normal günlerde 57 kalp atış hızına sahip olan kadın son zamanlarda bu hızın 72 ile ilgili uyarı aldığını ve saat tarafından uyarıldığını paylaştı. Durumdan endişlenen kadın nedeni hakkında araştırma yapmaya başladı.

Apple Watch

İlk önce bunun COVID-19 nedeniyle olduğunu düşündü. Ancak test negatif çıktı. Bunu takiben, kadınların kalp atışlarının genellikle hamileliğin ilk üç ayında arttığını araştırmalarıyla öğrendi. Böylece, pozitif çıkan bir hamilelik testi yaptırdı. Böylece kadın, uygun bir onay almak için bir kliniğe gitti ve oradaki doktorlar da dört haftalık hamile olduğu sonucunu paylaştı.

Kadın, hamileliğinin henüz erken aşamalarında olduğu için hamilelikle ilgili herhangi bir semptom yaşamadığını söylediği için bu bir sürpriz oldu. Ancak akıllı saat yüksek kalp atış hızının vücudundaki başka bir varlıktan kaynaklandığını bulmayı başardı. 

 

Google Pixel Watch’ın metal kordonlu versiyonun fiyatları belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting