Apple, Samsung’u Solladı!


Geçtiğimiz günlerde The NDP Group tarafından yapılan araştırmaya göre Amerika’da ki akıllı telefon kullanım oranının arttığı açıklandı.

2012 yılının 4.çeyreğinde akıllı telefon kullanımı %52 iken bu oran 2013’ün son çeyreğinde arttı ve %60’a ulaştı.Akıllı telefon kullanımının artmasında ki en büyük fayda ise Apple oldu.Yapılan araştırmanın sonucunda Amerika’da en çok satan akıllı telefon markasının Apple olduğu belirlendi.

Apple, 2012 yılının son çeyreğinde akıllı telefon piyasasının %35’ine sahipken bu aranda 2013 yılın da %42’ye ulaştı.Apple’ın rakiplerinden biri olan Samsung ise 2012’nin 4.çeyreğinde %22 ve 2013 yılının son çeyreğinde ise %26 oranına  yükseltti.Samsung 2013 yılında Apple’ın oranlarının yarısı  kadar büyüyebilmeyi başardı.

The NDP Group tarafından yapılan araştırma da Samsung ve Apple dışında kalan markaların arasından sadece LG’nin bir sene içerisinde pazar payını arttırdığı  gözlemlendi.Düşüşte olan telefon  üreticileri ise;Motorola,HTC,Blackberry ve diğer markalar olarak belirlendi.

aa1


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin