Ana SayfaAppleApple Qualcomm davasında son adım!

Apple Qualcomm davasında son adım!

Apple ve Qualcomm, aralarındaki rekabetin çoğunu 2019’da sonlandırmış olabilir, ancak mücadele henüz bitmemiş gibi görünüyor.

Apple Qualcomm davasında son adım. The Verge’ün haberi, Yüksek Mahkemenin Apple’ın 2017’de kilit rol oynayan iki Qualcomm patentini potansiyel olarak geçersiz kılma talebini reddettiğini bildirdi. Mahkeme, talebi neden reddettiğini açıklamadı, ancak Mayıs ayındaki bir Adalet Bakanlığı amicus brifingi, patentlerin Apple’ın işine zarar verdiğini gösteren hiçbir kanıt olmadığını savundu.

Apple - Qualcomm

Şirketler ana anlaşmazlıklarını çözmek için altı yıllık bir lisans anlaşması yaparken, anlaşma iki patenti içeren bir ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi davasının devam etmesine izin vermişti.

Apple - Qualcomm

Apple Qualcomm davasında son adım!

Apple, USPTO’nun Patent Deneme ve Temyiz Kurulu ile patentleri geçersiz saydırma girişimini kaybetti ve bir Federal Devre mahkemesi anlaşmaya dayalı olarak Apple’ın temyiz talebini reddettiğinde yine başarısız oldu. Apple, Yüksek Mahkemeye gittiğinde, Adalet Bakanlığı, talebe karşı çıkan destekleyici brifingini sundu.

Apple - Qualcomm

Apple, talebinde Qualcomm’un lisans anlaşması 2025’te veya (uzatılırsa) 2027’de sona erdiğinde yeniden dava açmak için patentleri kullanabileceğini iddia etti. Her iki şirketin de bundan sonra ne yapacağı belli değil. Hem Apple hem de Qualcomm’dan yorum istedik. Ancak önümüzdeki birkaç yıl içinde manzara önemli ölçüde değişebilir. Apple’ın 2023’e kadar kendi 5G modemlerini kullanmak için Qualcomm’dan vazgeçtiği söyleniyor ve bunun mevcut ateşkesi nasıl etkileyeceği henüz belli değil.

Z Flip 4 renk seçenekleri belli oldu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting