Ana sayfa Gundem Apple Maps Türkiye’ye Nasıl Ulaşacak?

Apple Maps Türkiye’ye Nasıl Ulaşacak?

Google’ın haritasına karşı kendi harita platformunu geliştiren Apple, önemli adımlar atmaya devam ediyor.

Apple tarafından düzenlenen geleneksel geliştirici konferansı WWDC 2015 yaklaşırken şirketten önemli gelişmeler de gelmeye devam ediyor.

Google’ın haritasına karşı kendi Apple Maps’ini gün geçtikçe geliştiren Apple, bünyesine bizi yakından ilgilendiren bir firmayı da ekledi.

Apple’ın sitesinde de mevcut olan 2015 yılının yeni iş ortaklarının bulunduğu listeye, sürekli olarak yeni şirketler ekleniyor. Bunların sonuncusu da geçen aylarda Google’ın listesinden çıkarılan Yellow Pages.

Yellow Pages’in bizlerle ilgili olan tarafı ise Türkiye’deki çoğu işletmelerin bilgilerine sahip oluşu. Google Maps platformunu iOS’tan kaldıran Apple, ilk etapta harita uygulaması ile bekleneni gösterememişti.

apple maps

Ancak daha yeni olan sistemin altyapısı, gün geçtikçe güçleniyor. Bahsettiğimiz Yellow Page Türkiye bünyesinde şu an 850 binden fazla firma kaydı bulunmakta.

Bu durum Apple Maps kullanımında daha verimli ve geniş kapsamlı sonuçlara ulaşabilmemiz adına oldukça önemli bir adım.

Çin’in Yelp’i olarak adlandırılan Dianping’in yanı sıra Wikipedia, Tripadvisor, Booking.com ve Yelp gibi platformlar da Apple Maps’e bu yıldan itibaren bilgi kaynağı sağlayacak kanallar olarak öne çıkıyor.

Lizard Squad’ın ergen üyesi kızlara sarınca tutuklandı!

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler