Ana SayfaAppleApple, İphone'leri Kasıtlı Olarak mı Yavaşlatıyor?

Apple, İphone’leri Kasıtlı Olarak mı Yavaşlatıyor?

Apple, Iphone’lere getirdiği güncellemelerle Iphone 5s, 6, 6S ve 7’nin performanslarını tutarlı tutmaya çalışsa da, eski cihazlar hala yavaş hissettiriyor.

Apple, her yıl yeni bir Iphone‘yi piyasaya çıkarıyor ve şu an piyasa da birçok model mevcut bu da aklımıza şu soruyu getiriyor: Apple, yenilerini alabilmemiz için eskileri yavaşlatıyor mu? Eğer gerçekten böyle bir uygulama varsa geçtiğimiz yıllarda Alman otomotiv devi Volkswagen‘in imajını yerle bir eden DiselGate skandalının akıllı telefon versiyonu pek yakında yaşanabilir.

Futuremark kıyaslama şirketi, Iphone 5s‘ten Iphone 7‘ye kadar 100.000‘den fazla karşılaştırma testi verisi topladı. Ayrıca şirketin IOS yazılımlarının farklı sürümleri için ayda bir kez işlemci(CPU) ve grafik performansı(GPU) ortalaması aldı.

Çıkan sonuçlara göre işlemci performansları tutarlı sayılabilecek düzeyde ve CPU performansları muhtemelen küçük güncellemeler veya diğer etkenlerden dolayı zamanla çok az bir düşüş gösterse de günlük kullanımda kullanıcıların bunu farketmesi çok zor gözüküyor. Yapılan tüm karşılaştırmalar, işlemci ve grafik performanslarının şirket tarafından kasıtlı olarak düşürülmediğini gösteriyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU