Apple iMac Pro, 4999 Dolar Fiyatla 14 Aralık’ta Piyasaya Çıkacak

apple wwdc 2017 imac pro 4000

Apple iMac Pro, 14 Aralık 2017 tarihinde satışa sunuluyor. Apple’ın şu ana dek ürettiği en güçlü bilgisayar olan iMac Pro 4,999 dolar başlangıç fiyatına sahip. Yüksek fiyatıyla dikkat çeken iMac Pro performans meraklıları için tasarlanmış.

iMac Pro’nun Türkiye fiyatı henüz açıklanmadı

1 milyar rengi destekleyen etkileyici 27″ ekranıyla 5K Retina görüntü sunacak. 4.5 Ghz’lik 18 çekirdekli Intel Xeon işlemcili iMac Pro’da 128 GB RAM bellek ve 4 TB’a kadar SSD depolama alanı bulunacak. Kullandığı Radeon Pro Vega ektan kartı sayesinde güçlü bir grafik yeteneğine sahip olması bekleniyor. VR’a tam destek vereceği belirtilen cihazda ayrıca 1080p FullHd FaceTime kamera bulunacak.

Apple, Space Gray (Uzay Grisi) olarak adlandırdığı renk seçeneğini iMac Pro’da ilk kez sunacak. Bununla birlikte modelin aksesuarları Magic Mouse, Magic Keyboard ve Magic Trackpad’de aynı renk olacak.

Apple iMac Pro, 14 Aralık 2017 tarihinde satışa sunuluyor. Apple'ın şu ana dek ürettiği en güçlü bilgisayar olan iMac Pro 4,999 dolar başlangıç fiyatına sahip. Yüksek fiyatıyla dikkat çeken iMac Pro performans meraklıları için tasarlanmış.

Boom Technology ile Süpersonik Uçaklar Geri Dönüyor