Ana SayfaAppleApple Glass özellikleri netleşiyor

Apple Glass özellikleri netleşiyor

Son zamanlarda hemen her gün bir şekilde adından bahsettiren Apple’ın karma gerçeklik gözlüğü, bugünde muhtemel donanım detaylarıyla karşımıza çıktı.

Apple Glass özellikleri netleşiyor. Geçtiğimiz günlerde ünlü analist Ming-Chi Kuo tarafından yapılan açıklamalarda, Apple’ın üzerinde çalıştığı gözlük için “Karma Gerçeklik Gözlüğü” demenin daha doğru olacağı, çünkü bu gözlüğün hem sanal gerçeklik hem de artırılmış gerçeklik öğelerini tek bir vücutta topladığı belirtilmişti. İşte Amerikalı teknoloji devinin üzerinde çalıştığı bu karma gerçeklik gözlüğü hakkında taze taze servis edilmiş yeni bilgiler var.

Apple akıllı gözlük

Apple’a yakınlığıyla bilinen ve Apple sızıntıları konusunda Ming-Chi Kuo ile büyük bir rekabet içerisinde olan Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalara göre, karma gerçeklik gözlüğünde yeni yonga seti olan M2 işlemci kullanılacak. Bu işlemciyi 16GB RAM ile destekleyeceği iddia edilen Apple, bu sayede cihazın performans anlamında herhangi bir sıkıntı yaşamasına da müsaade etmemiş olacak.

apple glass 3

Apple Glass özellikleri netleşiyor

Öte yandan her iki duyumcunun bu yeni gözlük için verdikleri muhtemel çıkış tarihleri de aynı. Bugüne kadar yapılan açıklamalara göre, Apple yeni nesil karma gerçeklik gözlüğünü bu yılın sonlarına doğru üretmeye başlayacak olsa da, cihazın resmen tanıtılması için 2023 yılını beklememiz gerekiyor.

apple glass concept 1

Son olarak Amerikalı teknoloji devinin geçtiğimiz aylarda yeni bir işletim sistemi olan ve muhtemelen karma gerçeklik gözlüğüne hayat vermesi beklenen realityOS işlemcisi üzerinde çalıştığının anlaşılması, teknoloji dünyasının bu karma gerçeklik gözlüğünü daha büyük bir heyecanla beklemesine neden olmuştu.

Huawei tablet yelpazesini genişletiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting