Apple Glass çıkış tarihi 2025’e sarkabilir!

apple glass concept 1

Apple’ın uzun bir süredir geliştirme aşamasında tuttuğu yeni AR tabanlı sanal gerçeklik gözlüğü Apple Glass ne zaman raflardaki yerini almış olacak?  Görünen o ki işler pek de yolunda gitmiyor. İşte konunun detayları.

Apple Glass çıkış tarihi 2025’e sarkabilir! Teknoloji sektöründeki öncü isimlerden biri olan Apple uzun süredir akıllı gözlükler üzerinde çalışıyor. Keza şirketin CEO’su Tim Cook da zamanında Apple Glass’ın varlığını doğrulayan açıklamalarda bulunmuştu. Peki Apple ilk akıllı gözlüğünü ne zaman tanıtacak?

Apple akıllı gözlük

Şimdiye kadar bu konu hakkında çok fazla bilgi sızdırılmadı. Fakat yine de 2025’de gerçekleşecek olan etkinlikte ilk Apple Glass’ın tanıtılacağına dair bazı umutlar var. Yine de Apple’ın akıllı gözlük konusunda biraz mesafeli davrandığını biliyoruz.

Apple bu konuda mesafeli olsa da Çin’in önde gelen isimleri Xiaomi ve TCL akıllı gözlük konusunda ilk ciddi adımları attılar. Henüz son kullanıcıya ulaşmasa da akıllı gözlükler üzerine ilk tanıtımlar ve demo çalışmaları yapıldı. Apple’dan ise somut bir adım gelmiş değil.

apple glass 2

Apple Glass çıkış tarihi 2025’e sarkabilir!

Eğer Apple bu etkinlikte de akıllı gözlüğünü tanıtmazsa muhtemelen ABD menşeili ilk akıllı gözlük Facebook’tan gelecektir. Malum Facebook şu aralar Ray&Ban ortaklığı ile ilk akıllı gözlüğünü geliştiriyor. Hatta geçtiğimiz gün bu gözlüğün görselleri de sızdırılmıştı.

s3 news tmp 126745 apple glasses default 1280

Apple’ın akıllı gözlük konusunda aceleci davranmamasının temel nedeni ise gözlükte yer alacak olan kamera düzeni. Malum kişisel veriler ve gizlilik gibi unsurlar, gözlüğün kullanımının önüne hukuki engeller çıkarabilir. Apple muhtemelen bunlardan çekindiği için gözlük tarafında çok aceleci davranmıyor.

iPhone 14 güvenlik konusunda soru işaretleri yarattı!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir