Ana sayfa Apple Apple, Fransa'ya 571 milyon dolar ödeyecek. İşte sebebi

Apple, Fransa’ya 571 milyon dolar ödeyecek. İşte sebebi

Mashable’da yer alan bilgilere göre Apple, Fransa’ya vergi ödemeyi kabul etti. Böylelikle Fransa ile Apple arasında yıllardır süren vergi karmaşasının sonuçlanması ve bu anlaşmanın ileriye yönelik olarak diğer firmalarla olan ilişkilere de etki etmesi bekleniyor.

Apple, Fransa’ya 571 milyon dolar ödeyecek. İşte sebebi

Bildiğiniz gibi Apple, pek çok elektronik cihaz üretiyor, ama özellikle iPhone modelleriyle büyük ilgi görüyor. Amerika’nın yanında pek çok Avrupa ülkesinden de ciddi düzeyde gelirler elde eden firma, işte tam da burada “vergi” radarına girmişti.

Apple, Fransa'ya 571 milyon dolar ödeyecek. İşte sebebi

Fransa yönetimi, AppleInc.’in Fransa’da yaptığı satışlardan elde ettiği gelirlerin vergilendirilmesi gerektiğini belirterek yıllardır süre gelen bir çalışma yürütüyordu. Artık sonuca varıldı ve AppleInch. de Fransa’ya vergi ödemeyi kabul etti, ancak bu vergi miktarını açıklamadı. Az evvel de belirttiğimiz gibi bunun 571 milyon dolar olduğu söyleniyor.

Firmanın CEO’su Tim Cook, Ekim 2018’te Fransa’yı ziyaret etmişti ve L’Express’in bildirdiğine göre bu ziyaretin kapsamında devlet yetkilileriyle gizli bir görüşme de vardı ve burada anlaşmaya vardılar.

Yine geçtiğimiz yılın eylül ayına dönecek olursak AppleInc., İrlanda’ya toplamda 14 milyar dolarlık vergi tutarını ödemişti.

Yeni nesil Oculus Rift için yeni bilgiler: Oculus Rift S

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

TP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

TL-PA4020P Kit ile hem eviniz ya da ofisinizde performanslı kablosuz ağ kurun hem de diğer elektronik cihazlar için prizleriniz olsun. Günümüzde gerek evimiz gerekse de...

Son Haberler