Ana Sayfa Apple Apple, Bitcoin Mağduru!

Apple, Bitcoin Mağduru!

İnternette ortaya çıkan bir haber üzerine bu haberin içinde söylenenleri yapanlar için kötü son.

Bitcoins-Fraud

Apple kullanıcıları arasında büyük bir sorun başlatan haber 4Chan’dan duyurulmuştu. Daha önce de haberini yaptığımız Bitcoin çılğınlığını ele alarak, insanları trollemeyi hedefleyen habere göre, 2009 yılından itibaren Apple’nin Mac bilgisayarlarına gizli bir Bitcoin yazılımı kurduğunu, bunun sayesinde hızla Bitcoin üretimi yapılabileceğini belirtiliyordu.

Haberde bu gizli yazılımı aktif hale getirebilmek için yapılması gerekenlerde yazıyordu ve kullanıcılara verilen bir kod ile bunu başarabilecekleri anlatılıyordu. Ne yazık ki Apple kullanıcılarını hedef alan bu haberin iç yüzü tamamen asılsızdı. Çünkü site üzerinde verilen komutun asıl işlevi, sabit diskte bulunan önemli verileri silen format komutundan başka bir şey değildi.

Bu tuzağa düşen Apple kullanıcıları, Bitcoin mağduru olarak forumlardan verilerini nasıl kurtaracaklarına dair ipuçları arasalar da başarısız oldular. Bu tarz haberlerin her platform için çıkabileceğini belirtmekte fayda var. Hiçbir sistemde hiçbir işletim sisteminde böyle bir yazılım olmadğını belirterek bu tür haberlere karşı dikkatli olmanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting