Ana Sayfa Donanım Apple, Adobe Flash Player’ı Engelledi

Apple, Adobe Flash Player’ı Engelledi

Geçtiğimiz günlerde Adobe firmasının Flash Player desteği yüzünden Safari tarayıcısı kullanan kullanıcıların sorunlar yaşadığını gören Apple cihazlarında Adobe Flash Player’ın bazı sürümlerinin çalışmasını engelledi.

Geçtiğimiz günlerde Safari kullanan Mac kullanıcılarının bazıları kötü amaçlı yazılımların esiri olmuştu. Bu sorunun eski Flash Player sürümlerinden kaynaklandığını çözen Apple hemen önlem aldı. Adobe Flash Player’ın Adobe Flash Player’ın 11.6.602.171 adlı sürümünden eski sürümlere desteğini kesen Apple bu sayede Safari tarayıcısı kullanan kullanıcıları da güvenlik açısından sağlama aldı. Eğer sizde Safari tarayıcısı kullanıyor ve Flash Player sürümünüz 11.6.602.171’den eski ise tarayıcınız sitelerin Flash destekli bölümlerini açmayacak ve karşınıza Flash Player’ınızı güncellemeniz için bir ekran gelecek. Flash Player’ı güncellemenizin ardından tarayıcınız sorunsuz olarak çalışmaya devam edecektir. Flash player engellemek
Apple’ın bu engellemesi ilk değil. Firma daha öncede yine kötü amaçlı yazılımların gözbebeği olan Adobe Flash Player ve Oracle Java 7 eklentilerini Xprotect yardımıyla engellemişti. Eğer önümüzdeki günlerde Apple, Adobe Flash Player’ın yeni sorunlar çıkardığını görürse bu yazılımı tamamen engelleme yoluna da gidebilir.

Flash player engellemek 001

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting