Apple A13 yonga seti Android cephesini tokatladı!

Apple A13

Apple’ın iPhone 11 ve iPhone 11 Pro modellerinde kullanmış olduğu Apple A13 yonga seti, performans konusunda Android’deki tüm işlemcileri tokatladı.

Apple’ın iPhone 11 modellerinde kullanmış olduğu Apple A13 yonga seti etkinlik sırasında oldukça fazla övülmüştü. Apple‘ın bu övmelerinin boşa olmadığı bugün gelen veriler ile ortaya çıktı. Apple’ın iPhone 11’deki işlemcisi ile Android cephesini tabiri caizse tokatladığı açıkça görünüyor.

Yapılan testlere göre; A13 yonga seti A12’den yüzde 20 daha performanslı. Android cephesinin Qualcomm’un Snapdragon 855 ve Huawei’nin Kirin 980 yonga setlerinden ise tam 2 kat daha hızlı olan A13, performansı ile Android tutkunlarını kıskandırıyor.

iPhone 11 ve iPhone 11 Pro bu gece Türkiye’de satışa sunuluyor!

A13’ün yapılan testlerde Intel ve AMD‘nin masaüstü bakınız mobil değil masaüstü işlemcileri ile kafa kafaya yarıştığı da söyleniyor. Apple’ın, 2019’da tanıtmış olduğu yonga seti ile muhtemelen 2020‘de tanıtılacak olan Android işlemcileri bile başa çıkamayacak.

Apple A13

Performans konusunda artık gözünüz kapalı tercih edebileceğiniz Apple’a rakip gelirse Samsung veya Huawei cephesinden gelir. Ancak bu iki firma da maalesef ki son 2 yıldır işlemci konusunda Apple’ın gölgesinde kalıyor.

İşlemci savaşlarının sürdüğü bu dönemlerde bakalım Apple 2020 yılında kendini rölantiyeye mi alacak yoksa üzerine daha fazla koyup daha performanslı yonga setleri mi üretecek?