Apple 3D Yazıcı Alanına Mı Yöneliyor?

Apple 3D Yazıcı Alanına Mı Yöneliyor

Araştırma görevlisi Trip Chowdhry’e göre, yeni alanlara yönelmeye devam eden Apple çok yakında 3D yazıcı pazarına da giriş yapacak.

Teknoloji dünyasının en yenilikçi firmalarının başında gelen ABD menşeli teknoloji devi Apple, şu ana kadar katıldığı tüm alanlarda zirveye oynamayı başardı. Şu sıralar yeni akıllı saati iWatch’la giyilebilir teknolojiler pazarına yöneldiği bilinen Apple, teknoloji dünyasının farklı alanlarında adını duyurmaya hazırlanıyor. 3D kullanıcı arayüzlerinden sağlık cihazlarına kadar geniş bir yelpazede adı anılan firmanın yakında zamanda 3D yazıcı pazarına da gireceği iddia ediliyor.

3D_yazıcı

Apple‘a yönelik bu şaşırtıcı iddianın sahibi ise araştırma şirketi Global Equities Research‘ün başkanı Trip Chowdhry. Geçtiğimiz günlerde Apple’ın iWatch’la başarısız olacağını iddia etmesiyle dikkatleri üzerine çeken Chowdhry’a göre, Apple kendi 3D yazıcısını üretmek ve piyasaya sürmek için çalışmalara başlamış durumda. Üstelik Chowdhry’a göre bu durumun farkında olan Google da Apple‘ın bu girişiminden kaygı duyuyor. Şimdiye kadar Chowdhry’ın iddialarını destekleyecek herhangi bir gelişme yaşanmamış olsa da, Apple’ın 3D yazıcı gibi yükselişte olan bir alana yönelmesi imkansız görünmüyor.

Microsoft 12 İnçlik Yeni Tabletini Tanıtmaya Hazırlanıyor