Ana SayfaAndroidAndroid ve iOS Kullanıcıları Oyunlara Pek Düşkün

Android ve iOS Kullanıcıları Oyunlara Pek Düşkün

Android ve iOS kullanıcıları uygulamalara ayırdıkları zamanlarının büyük bölümünü oyun oynayarak geçiriyorlar.

Android ve iOS kullanıcılarının telefonlarındaki tercihleri ve uygulama kullanım şekilleri üzerine yapılan bir araştırmanın sonuçlarına göre bu kullanıcılar oyunlara pek bir düşkün. ABD’de gerçekleştirilen bu araştırmaya göre ülkedeki Android ve iOS kullanıcıları, her gün yaklaşık 2 saat 42 dakikalarını tablet veya akıllı telefonlarındaki uygulamaları kullanarak geçiriyor.

Android_Games_DG_605

Uygulamalarda geçirilen bu 2 saat 42 dakikanın yüzde 86’sini uygulamaları kullanarak geçiren kullanıcılar, geri kalan yüzde 14’lük sürede ise bu uygulamalardan faydalanarak internette geziniyorlar. Mobil uygulamalar konusunda Florry tarafından Ocak 2014’ten Mart 2014’e kadar yürütülen bu araştırmaya göre, uygulamalara harcanan bu sürenin yüzde 32’lik bölümü oyunlar için kullanılıyor. İlk sıradaki oyunları, yüzde 28’lik kullanım oranıyla sosyal uygulamalar ve mesajlaşma servisleri takip ediyor.

En çok kullanılan uygulamalardan olan Facebook’un payı yüzde 1’lik bir düşüş yaşayarak yüzde 17’ye düşmüş olsa da Instagram’ın desteğini de arkasına alan Facebook hala en çok tercih edilen sosyal medya uygulaması. Üstelik Flurry’e bakılırsa WhatsApp’ın Facebook tarından satın alınması, çok yakında bu oranı ciddi anlamda yükseltebilir.

Windows 7 Kullanımı Tavan Yaptı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting