Anadolu Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı

Anadolu Üniversitesi

Eleman.net, yükseköğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin iş hayatına dahil olmada yaşadıkları zorlukların önüne geçmek amacıyla Anadolu Üniversitesi ile iş birliği protokolü imzaladı.

Eleman.net ile Anadolu Üniversitesi arasında imzalanan protokol ile öğrenimi devam eden veya mezun olan öğrencilerin mesleki gelişimi için iş ve staj imkanları oluşturulacak. Ana hedefin öğrencilere maksimum katkıyı sağlamak olduğu protokol; konferans, seminer, panel gibi organizasyonlarda da iş birliğini içeriyor.

İmza töreninde konuşan Eleman.net CEO’su Murat Günay, “Eleman.net olarak öğrenim hayatının sonuna yaklaşan ya da mezun olan öğrencilerin iş ve staj bulma konusunda yaşadıkları sorunların farkındayız. Bu sorunu çözmek için düzenli olarak protokoller imzalıyoruz.

Şimdi de Anadolu Üniversitesi ile imzaladığımız protokol aracılığıyla öğrenci ve mezunların iş ve staj bulmaları konusunda destek olurken, partner firmalarımızla da bu imkanların yaratılması konusunda görüşeceğiz. Ayrıca protokol çerçevesinde çeşitli etkinlikler de düzenleyeceğiz” dedi.

Anadolu Üniversitesi

Öğrencilerin gelişimi için yeni bir fırsat

Eleman.net ile imzalanan protokolün öğrencilerin iş hayatına atılması konusunda önemli bir fırsat olduğuna değinen Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, “Eleman.net’in ve/veya partner firmalarının iş, staj, eğitim ve daha pek çok konuda üniversitemiz öğrenci ve mezunlarına öncelik sağlaması öğrencilerimizin mesleki gelişimine katkı sağlayacak önemli bir adım olacaktır.

Üniversitemiz kariyer planlama anlamında öğrencilerimizin geleceğine yönelik bir dizi çalışma yürütüyor. Geçen yıl, 200’un üzerinde şirket, firma, kamu kurum ve kuruluşunun katkılarıyla gerçekleştirilen İç Anadolu Kariyer Fuarı’na ev sahipliği yaptık. Üniversite olarak öğrencilerimize, eğitim hayatlarının başından itibaren mesleki kariyerlerine güçlü şekilde hazırlanmaları için geniş imkanlar sunuyoruz” dedi.

MateBook D16 : En güçlü 13. Nesil i9 işlemcisine sahip


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir