Amiral gemisi Sony Xperia 1 sızdı!


Sony’nin amiral gemisi modeli olacak olan Sony Xperia 1 bugün sızdı. Sony Xperia 1 faklı tasarımı ve mor rengi ile dikkat çekiyor. Bakalım Sony, bu yıl şeytanın bacağını Xperia 1 ile kırabilecek mi?

Android telefon pazarında yeniliklerini çok geç sunduğu için diğer firmaların gerisinde kalan Sony’nin, bu pazardan çekilebileceği söylentileri geçtiğimiz yıl ortaya çıkmıştı. Ancak bu söylentiler kısa süre sonra firma tarafından yalanlanmıştı. Sony, yaptığı açıklamanın ardından şimdi de yeni amiral gemisi ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Sony Xperia 1 geliyor!

Xperia XZ gibi yanlış bir isimlendirme politikası izleyen Sony, bu yıl sil baştan yapacak ve karşımıza Xperia 1 modeli ile çıkacak. İlginç ekran formatı ile dikkat çeken Xperia 1, kamera konusunda da oldukça iddialı gelecek gibi görünüyor.

Xperia 1 modelinin 21:9 OLED ekran ile geleceği söyleniyor. 6.5 inç büyüklüğündeki bu ekran HDR desteğine de sahip olacak. Bu ekranın çentiksiz olacağını belirtelim. Yani yine ön kamera için ekran/kasa oranından taviz verilecek.

Galaxy S10 Plus DxOMark puanı belli oldu!

Telefonun arka bölümünde 52 Megapiksel + 16 Megapiksel + 0.3 Megapiksel ToF kamera kurulumunun yer alacağı söyleniyor. Kendi kamera sensörlerini diğer tüm telefonlara sunarak başarılı işler sunan Sony, maalesef ki kendi telefonlarında aynı başarıyı sergileyemiyordu. Ancak bu olay bu yıl değişecek gibi görünüyor.

Sony Xperia 1

Oldukça şık görünen Xperia 1 modelinde ekrana gömülü parmak izi okuyucusunun olacağının altını çizelim. Bakalım Xperia 1 ile Sony şeytanın bacağını bu sefer kırabilecek mi?


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin