Ana sayfa Haber Alphabet 1 trilyon dolar değerine ulaştı!

Alphabet 1 trilyon dolar değerine ulaştı!

Google’ı bünyesinde barındıran Alphabet, 1 trilyon dolar piyasa değerine ulaşmayı başardı. Bakalım firma bu değeri uzun vadede korumayı başarabilecek mi?

Amerika Birleşik Devletleri merkezli firmalar büyümeye hızla devam ediyor. Amazon ve Apple’dan sonra şimdi de geçtiğimiz yıllarda yeniden yapılandırmaya giderek Alphabet’i kuran Google, piyasa değerini 1 trilyon dolar yapmayı başardı

Alphabet yeni bir rekora imza atmayı başardı!

2019’un ikinci yarısında Apple’da piyasa değerini1 trilyon dolara çıkarmış ancak bunu uzun vadede koruyamamıştı. Google’ı bünyesinde barındıran Alphabet’in bu süreci iyi yöneteceğini ve artık piyasa değerinin 1 trilyondan aşağıya inmeyeceği söyleniyor.

Geçtiğimiz Çarşamba, değeri 1.439 dolar olan firmanın hisseleri an itibariyle 1.480 seviyesine ulaşmış durumda. Kısa süre içerisindeki yaklaşık 40 dolarlık artış ile firmanın günlük hisse değeri 10 milyar dolara ulaştı.

Toplamda 992 milyar dolar olan bu değer, artış ile birlikte 1 trilyon 2 milyar dolara kadar çıkmış durumda. Son bir yıl içerisinde borsada yüzde 33’lük artış sağlayan firma, geçen yılın aynı döneminde 752 milyar dolar değere sahipti. Alphabet’in bu yükselişinin 2020 yılında da artacağı aşikar.

Donald Trump Apple’a öfkesini kustu!

Son dönemde yapay zekaya ağırlık veren firma, telefon sektörünün yanında hizmetleri ile de bu alanda kendini geliştirmeye devam edecek. Hala büyük bir pazarda Pixel modelleri ile faaliyet göstermeyen Google’ın, dünya pazarına tamamen açıldıktan sonra bu hisseleri katlayacağını düşünüyoruz. Bakalım teknoloji devi, Apple’ın yaptığı hatalardan ders çıkarıp bu değerini uzun vadede korumayı başarabilecek mi?

Alphabet

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy M30s ile özgürlük sizde!

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, hem ihtiyaçlarınızı karşılayabilecek hem de uygun fiyatıyla yüzünüzü güldürecek yeni bir akıllı telefonla, Galaxy M30s ile karşımızda. Şık tasarıma,...

Son Haberler