Almanya’dan oyun dünyası için politik hamle!

merkel

Almanya, her sene Köln’de gerçekleşen Gamescom bu sene tarihe geçecek. Almanya’dan oyun dünyası için önemli bir adım geliyor.

Oyun sektörünün günden güne daha da büyüdüğü inkar edilemez bir gerçek. Bu alandaki yatırımlar her sene artmaya devam ediyor. Elbette oyun dünyası için lokomotif görevini gören bazı ülkeler mevcut. Zira sektördeki gücün artmasının en önemli nedeni de bu ülkeler.

Sizlerin de tahmin edebileceği üzere bu ülkeler arasında Amerika, Almanya ve Japonya başı çekiyor. Diğer Avrupa ülkeleri de oyun dünyası için önemli stüdyolara ev sahipliği yapsalar da başı çeken ülkeler genel anlamda pek fazla değişmiyor.

Bu ülkelerde her sene oyun dünyasını yakından ilgilendiren önemli fuarlar gerçekleşiyor. Aynı birkaç gün önce Los Angeles’ta gerçekleşen E3 interaktif oyun ve eğlence fuarı gibi. Bu seneki E3’ün ziyaretçi rekoru kırması Gamescom yetkililerini de harekete geçirdi.

22-26 Ağustos tarihleri arasında Almanya’nın Köln kentinde gerçekleşecek olan Gamescom için kollarını sıvayan yetkililer politik bir hamle yapmaya hazırlanıyor.

Gamescom etkinliğinin önemli isimlerinden biri olan Felix Falk, konu ile ilgili yaptığı açıklamalarda şunları söyledi;

Gamescom oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden biri. Geçtiğimiz yıl bu fuarı 97 ülkeden 345.000’i aşkın oyun sever ziyaret etmiş durumda. Bu sene gerçekleşecek olan Gamescom’u Almanya Başbakanı Angela Merkel’in açacak olması, fuarın saygınlığını daha da arttıracaktır.”

Muhtemelen Gamescom bu hamlesiyle, fuarın sadece oyun basınında değil, tüm dünya basınında yer almasını hedefliyor. Böylece Gamescom’un hali hazırdaki bilinirliği daha da fazla artacaktır.