Ana SayfaGundemAkıllı Telefonları Kimler Yavaşlatıyor? -Liste Haber-

Akıllı Telefonları Kimler Yavaşlatıyor? -Liste Haber-

AVG Technologies akıllı telefonlarda negatif etkilere sebep olan Android uygulamalarını açıkladı.

Burada akıllı telefonları yavaşlatan Android uygulamaları ile bataryayı hızla tüketen, belleği işgal eden ve yoğun veri kullanan uygulamalar var.

1 milyon Android cihaz üzerinden elde edilen verilere göre akıllı telefonlarda performans kaybına yol açan uygulamalar listesinin başında popüler müzik akış uygulaması Spotify var.

iphone 6c

Spotify uygulaması açılırken akıllı telefon yavaşlıyor; ama Facebook uygulaması da ilginç şekilde kullanıcı tarafından kapatıldığında dahi arka planda çalışmaya devam ediyor.

Bir süre sonra cihazda performans kaybı kaçınılmaz hale geliyor. Veri kullanımında Tumblr başı çekerken listenin hemen arkasında Snapchat uygulamasını görüyoruz. BBC News, Netflix ve Spotify beş uygulamadan oluşan listeyi tamamlıyor.

Akıllı Telefonları Yavaşlatan Android Uygulamaları

1-

Kullanıcıların akıllı telefonlarında 3333 adet şarkı barındırmasına olanak tanıyan Spotify depolama alanını en çok işgal eden uygulama konumunda. Chrome internet tarayıcısı ikinci sırada. Onu Line Camera, Kindle ve SoundCloud takip etmekte.

akıllı telefon

2-

Akıllı telefonunuzda hızlı batarya tüketimine neden olan uygulamaları tahminimiz çok merak ediyorsunuzdur. Otomatik başlayan uygulamalar arasında en çok batarya tüketen araç; Beaming Service for Samsung. Kullanıcı tarafından başlatılan uygulamalar arasında ise listenin başında Samsung WatchON yer alıyor.

galaxy s6 active

Sony’nin Yeni Bilekliği: SmartBand 2

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU