Ahmet Davutoğlu TikTok hesabı açtı!

TikTok satılıyor

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu TikTok hesabı açtığını duyurdu. Ahmet Davutoğlu doğrulanmış hesabı ile gençlere hitap etmeye çalışacak.

Türkiye Cumhuriyeti’nin eski başbakanı olan Ahmet Davutoğlu, geçtiğimiz yıllarda AKP ile yollarını ayırmıştı. Ali Babacan ile Gelecek Partisi‘ni kuran Ahmet Davutoğlu, bugün ilginç bir haber ile karşımıza çıktı. Bildiğiniz gibi sosyal medyanın gücü günümüzde tartışılmayacak seviyede.

Büyükşehir Belediye Başkanları bile artık sosyal medyayı çok etkili bir şekilde kullanıyor. Hatta oturumlar şeffaflığın sağlanması adına Twitter ve YouTube üzerinden canlı olarak yayınlanıyor.

Facebook Messenger masaüstü uygulaması çıktı!

Ahmet Davutoğlu da yeni partisi olan Gelecek Partisi’nin gençlere hitap etmesi için bugün TikTok hesabı açtığını duyurdu. A. Davutoğlu TikTok üzerinden yaptığı ilk paylaşımında; “Gençlik nerede’ dedim, ‘TikTok’ta dediler.’ Biz de geldik, Gençlik nerede biz oradayız” dedi. Davutoğlu paylaştığı ilk videonun altına “Merhaba ben de artık Tik Tok’tayım.” diye yazdı.

Ahmet Davutoğlu’nun TikTok’taki hesabını Ahmet_Davutoglu kullanıcı adını aratarak takip edebilirsiniz.

Ahmet Davutoğlu TikTok

Ahmet Davutoğlu Kimdir?

Ahmet Davutoğlu 26 Şubat 1959 tarihinde Konya’nın Taşkent ilçesinde doğdu. Babasının adı Duran, annesinin adı Memnune’dir. İstanbul Erkek Lisesi’ni bitirdikten sonra, 1983-84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi’nin Ekonomi ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümlerini çift anadal programıyla bitirdi.

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Bölümünde Yüksek Lisans, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde de doktora yaptı.

Davutoğlu; 2003–2009 yılları arasında o dönem başbakanlık yapan Erdoğan’ın ve Abdullah Gül’ün dış politika danışmanlığını yapmıştır. 2011, Haziran 2015 ve Kasım 2015 Türkiye genel seçimleri’nde AK Parti Konya milletvekili olarak meclise girmiştir. Başbakanlık görevinden 22 Mayıs 2016 tarihinde istifa etmiştir.