Age of Empires Castle Siege, Android için yayınlandı


Microsoft’un 2014 yılında Windows Phone için yayınladığı Age of Empires Castle Siege sonunda Android için de çıktı.

Microsoft’un köklü oyun serilerinden biri olan Age of Empires, 2014 yılında mobil platformlara taşınmıştı. Microsoft hali hazırda pek de iyi olmayan Windows Phone’un kullanım alanını arttırmak için, Age of Empires ismini kullanmayı tercih etmiş ve seriyi mobil platformlara taşıma kararı almıştı.

2014 yılında Age of Empires Castle Siege, Windows Phone’a özel olarak kullanıcılara sunulmuştu. Bu oyunla umduğunu bulamayan Microsoft, yalnızca 1 sene sonra oyunu iOS platformu için de yayınladı.

Age of Empires Castle Siege aradan geçen 3 yılın ardından sonunda Android platformu için de yayınlandı. Mobil platformlar için geliştirilmiş dinamiklere sahip olan Age of Empires Castle Siege, özünde bir RTS oyunu. Oyun tüm platformlar için ücretsiz olarak yayınlanmakta. Tabi ki sizlerin de tahmin edebileceği üzere yapımda çeşitli oyun içi satın alımlar bulunmakta.

Age of Empires Castle Siege’i kısaca özetlememiz gerekirse, Microsoft tarafından geliştirilmiş olan farklı konseptte bir Clash of Clans oyunu dememiz sanırım pek de yanlış olmayacaktır.

Şunu da dip not olarak belirtelim. Eğer bu oyunu daha önce farklı bir platformda oynadıysanız (iOS ya da Windows Phone) Android’te de kaldığınız yerden oyuna edvam edebileceksiniz. Tabi ki daha önceden oyuna Xbox Live hesabınızla giriş yapmış olmanız gerekiyor.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin