Ana sayfa Genel ABD Ulusal Güvenlik Ajansı'nda Büyük Skandal!

ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’nda Büyük Skandal!

Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Ajansı’nda (NSA) yaşanan skandal niteliğindeki olay, ajanların canını çok yakacağa benziyor.

NSA ajanları, teknolojinin nimetlerini ve kurumun kaynaklarını kendi lehlerine kullandı. NSA’daki cihazlar, erkek ajanlar tarafından sevgililerini, nişanlarını ve eşlerinin telefonlarını dinlemekte kullanıldı. Ajanlar bununla da yetinmeyerek, kısa mesajlar, Facebook ve Twitter hesapları ile e-postalara da ulaştılar. İddialar, Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Güvenlik Ajansı’nın baş müfettişi George Ellard tarafından da doğrulandı.

George Ellard, skandala karışan ajanlarının bazılarının istifa ettiğini, kalanların ise işlerine son verileceğini duyurdu.

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler