Ana SayfaGenel6G ağının geliştirilmesi için bir çok ülke birlikte çalışıyor

6G ağının geliştirilmesi için bir çok ülke birlikte çalışıyor

Japonya ve Finlandiya’dan bilinen telekom grupları, 6G ağının geliştirilmesi için bir araya geliyor. Bu, ortak çaba, Çin ile yarışta standartların oluşturulmasına yardımcı olmak için altıncı nesil telekomünikasyon teknolojisinin araştırılması ve geliştirilmesine odaklanmasını sağlayacak.

Bir NikkeiAsia raporuna göre, sektörün önemli bir öncüsü olan Finlandiya’nın telekom ekipmanı üreticisi Nokia, bu çabaya katılacak. Ayrıca, Japonya’nın Beyond 5G Promosyon Konsorsiyumu da yakında Finli grup 6G Flagship ile anlaşma imzalayacak. Özellikle, bu işbirliği bugün (15 Haziran 2021) Nikkei ve Japonya İçişleri ve İletişim Bakanlığı tarafından düzenlenen bir etkinlik olan Küresel Dijital Zirve 2021′de duyurulacak şekilde ayarlandı.

6G ağının geliştirilmesi için bir çok ülke birlikte çalışıyor

Ortak çaba, yeni nesil iletişim teknolojisinin geliştirilmesi için Japonya ve ABD’nin 4,5 milyar ABD Doları taahhüdünün ardından geliyor. Bu ortaklık Nisan 2021’de duyuruldu. Güvenli bağlantıyı teşvik etmek için “üçüncü ülkeleri” de içerecek şekilde belirlenen ortak çaba, Çin’e karşı küresel standartlar belirleme rekabetinde yardımcı olacak. Beyond 5G Promosyon Konsorsiyumu, 2030’larda 6G teknolojisini ticarileştirmeyi hedefliyor ve Nippon Telegraph & Telephone, NTT Docomo, KDDI, SoftBank Corp ve Rakuten Mobile gibi önemli Japon telekom oyuncularını içerecek. Ayrıca Japon konsorsiyumunun üyeleri ortak araştırma projelerine ve personel değişimine de katılacak. Bu grup aynı zamanda Cisco ve hatta yonga üreticisi Intel gibi Amerikan telekom tedarikçileri ile gelecekteki işbirliği için görüşmelerde bulunuyor.

Hızlı ve Öfkeli serisinin ne zaman biteceği belli oldu: Hayranları çok üzülecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU