400 bin kilometreyi aşan fiber altyapısına ulaştı

fiber

81 ilinde fiber internet altyapısını kullanıcıları ile buluşturan Türk Telekom’un 2022’yi 2023’e bağlayan 31 Aralık gecesindeki çalışmaları ile ülke genelindeki ağ uzunluğu 400 bin kilometreyi aştı.

Trabzon’da giren Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Türkiye’nin dijital dönüşümünün lideri olarak son derece yüksek bir motivasyon ve özveri ile durmaksızın çalıştıklarını belirtip, “Yatırımlarımız sayesinde Türkiye’nin altyapıdaki fiberleşme oranını artırarak; ülkemizi, “Türkiye Yüzyılı”na hazırlıyoruz. 1000 Mbps hızındaki interneti ‘memleketin bir şehrinde değil, her şehrinde’ müşterilerimizle buluşturuyoruz” dedi.

 Türk Telekom, altyapı yatırımlarını “Memleketin bir şehrinde değil, her şehrinde” mottosuyla hız kesmeden sürdürüyor. Bu yaklaşımla Türkiye’nin 81 ilini, ilçe ve köylerini uçtan uca fiberle donatan Türk Telekom, altyapıdaki fiberleşme oranını artırırken, 400 bin kilometreyi aşan fiber ağ uzunluğu ile yeni yıla ‘merhaba’ dedi.

fiber

“Memleketin bir şehrinde değil, her şehrinde uçtan uca dijital gücüz”

Trabzon’un Maçka İlçesi’nin Coşandere Köyü’nde gerçekleştirilen çalışmalarla Türk Telekom’un  ağ uzunluğu 400 bin kilometreye ulaştı. Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, yeni yılı Coşandere Köyü’ndeki fiber dönüşüm sahasında çalışan ekipleri ziyaret ederek karşıladı. Önal, Türk Telekom’un, Türkiye’yi uçtan uca dijitalleştiren fiber güç olduğunu belirterek, “Ülkemizin ve sektörün gelişimi için, yeni nesil teknolojileri destekleyecek altyapıyı inşa etmek üzere durmaksızın çalışıyoruz.

Bugün halkımızın internet erişimini sürekli geliştirerek daha ileriye taşıyan saha çalışanlarımızla Trabzon’da omuz omuzayız. Milli sorumluluk bilinciyle, her türlü koşulda çalışmalarını sürdüren saha ekiplerimizle birlikte yeni yılı kutlamaktan ve ağ uzunluğumuzun 400 bin kilometreyi aşmasından ötürü çok mutluyum” dedi.

fiber

Türk Telekom’un Türkiye’nin dijital varlıklarının kurucusu ve geliştiricisi olduğunun altını çizen Ümit Önal, “Biz, kurmuş ve büyütmüş olduğumuz sabit internet altyapısı için attığımız her adımda Türkiye’yi yeni nesil teknolojilerle kendine yeten ve bu teknolojileri ihraç eden bir ülke hedefine ulaştırma sorumluluğuyla hareket ediyoruz.

İstikrarlı çalışmalarımızla hane kapsamımızı 31,4 milyona ulaştırırken, ağ uzunluğumuzu 400 bin kilometrenin üzerine çıkardık. Yatırımlarımız sayesinde Türkiye’nin altyapıdaki oranını artırarak; ülkemizi, “Türkiye Yüzyılı”na hazırlıyoruz. Yaygın altyapımızla memleketin bir şehrini değil, her şehrini 1000 Mbps hızında internetle buluşturuyoruz” diye konuştu.

fiber

Trabzon’da yüzde 92’ye ulaştı

Türkiye’nin 81 ilini, ilçe ve köylerini uçtan uca donatmak üzere çalışan Türk Telekom, Karadeniz’e özgü zorlu coğrafi şartlara rağmen saha ekiplerinin çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü Trabzon’da oranını yüzde 92’ye çıkardı. Türk Telekom, Trabzon’un merkezi, ilçeleri ve köylerini de kapsayacak şekilde mobil saha fiberleşmesini Türkiye ortalamasının üzerine çıkarırken, Trabzon’daki tüm Organize Sanayi Bölgeleri’nin altyapısını hizmet alacak şekilde tamamladı.

Galaxy S22 satışları çok da iyi gitmiyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir