25 Haziran vaka sayısı açıklandı

Koronavirüs aşılarının yan etkisi

Türkiye’nin koronavirüs ile olan mücadelesi devam ediyor. İşte 25 Haziran vaka sayısı ve diğer detaylar.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası geçtiğimiz Mart ayında ortaya çıkmıştı. Aslına bakılırsa Türkiye Mart ayına kadar durumu iyi idare etmişti. Amerika ve Avrupa’da vaka sayıları hızla yayılırken Türkiye’de ise henüz tanımlanmış bir koronavirüs vakası yoktu.

Fakat bu pembe tablo çok da uzun sürmedi. Virüsün Türkiye’ye gelmesiyle yayılması çok hızlı gerçekleşti. Yaz aylarına doğru hafiflemeye başlayan tablo kış aylarının gelmesiyle birlikte çok daha ağır bir hal aldı.

Koronavirüs Mart ayından bu yana ülkemizde 49.473 kişiyi yaşamdan kopardı. Ayrıca 886 kişinin durumu da ciddiyetini koruyor.

İşte 25 Haziran vaka sayısı!

Hatırlanacağı üzere 26 Kasım itibariyle Türkiye’deki vaka sayıları tekrardan açıklanmaya başlamıştı. İlk gün 27.000 civarında olan vaka sayıları bir ara 6.000 seviyelerine kadar düşmüştü.

25haziranvaka

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre 222.936 kişiden 5630’unun testi pozitif çıkarken, 477 kişi ise ağır semptomlar gösterdiği için hastaneye yatırıldı.

1 Haziran kararlarına göre artık hafta içi saat 22:00 ile 05:00 saatleri arasında sokağa çıkmak yasak olacak. Ayrıca Cumartesi günleri uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması da tamamen kaldırıldı.

Öte yandan restoran ve kafeler belli saatler arasında masa açarak hizmet verebilecekler. Sokağa çıkma yasağının uygulanacağı pazar günlerinde ise gel al ya da paket servis olarak hizmet verilecek.

Vaka sayılarına göre Temmuz ayında yeni kararlar alınacak.

Koronavirüs tedbirleri genişletildi! İşte yeni yasaklar


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir