1,5 milyona Golf mü? Yok artık Volkswagen!

golf 8 p

Dünyanın en önemli otomobil üreticilerinden biri olan Volkswagen’ın yeni Golf modeli ülkemizde de satışa sunuldu.

1,5 milyona Golf mü? Yok artık Volkswagen! T-Cross ve Taigo gibi yeni modellerle ülkemizdeki müşterilerinin gönüllerini iyiden iyiye fetheden Volkswagen, diğer bir taraftan da en beğenilen modellerinin üst paketlerini piyasaya sürmeye devam ediyor.

Bilindiği üzere dünya genelinde artan üretim sıkıntıları ve özellikle ülkemizde baş gösteren kur atakları, sıfır otomobil fiyatlarını arttırmış buna bir de sıkışıp kalan vergi dilimleri eklenince en uygun sıfır arabanın fiyatı bile 300.000,00-TL sınırına dayanmıştı.

İşte eğer bu ortamda kendinize sıfır bir Golf almak istiyorsanız, şu an baz paketinin 515.000,00-TL’den başladığını muhtemelen biliyorsunuzdur. Bununla birlikte standart Golf’ün en üst paketi ise 753.800,00-TL’lik liste fiyatıyla 1.5 eTSI motora, 150 beygir gücüne ve DSG şanzımana sahip Golf R-Line’dı.

golf 8 5

1,5 milyona Golf mü? Yok artık Volkswagen!

Ancak Volkswagen daha yüksek performans ve Premium hizmet almak isteyen müşterileri için 2022 model Yeni Golf R’ı resmen satışa sundu. Bu araca baktığımız zaman 320 beygir güç üreten 2.0 TSI motorunun olduğunu görüyoruz. Bu motorun 420 Nm tork ürettiğini ve hızının ise elektronik olarak 270 km/s ile sınırlandırıldığını söyleyelim.

Performansı açısından ufak bir dipnot vermek gerekirse, Yeni Golf R-Line 0’dan 100 km hıza sadece 4,7 saniyede çıkabiliyor. Tabi böylesi bir performansın yüksek de bir bedelinin olması gerekir değil mi? Vergisiz fiyatı 490.000-TL civarında olan bu aracı satın almak isterseniz 1.451.300,00-TL ödemeniz gerekiyor. Buna metalik renk ve panoramik açılır cam tavan gibi ekstralar ilave etmeniz halinde ise fiyatın 1,5 milyon liraya doğru yol aldığını da belirtelim.

Meta, 18,6 milyon dolar para cezasına çarptırıldı


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir