Ana SayfaGenel10 Nisan vaka sayısı açıklandı! Düşüş yok!

10 Nisan vaka sayısı açıklandı! Düşüş yok!

Türkiye’nin koronavirüs ile olan mücadelesi devam ediyor. İşte 10 Nisan vaka sayısı ve diğer detaylar.

Türkiye’de ilk koronavirüs vakası geçtiğimiz Mart ayında ortaya çıkmıştı. Aslına bakılırsa Türkiye Mart ayına kadar durumu iyi idare etmişti. Amerika ve Avrupa’da vaka sayıları hızla yayılırken Türkiye’de ise henüz tanımlanmış bir koronavirüs vakası yoktu.

Fakat bu pembe tablo çok da uzun sürmedi. Virüsün Türkiye’ye gelmesiyle yayılması çok hızlı gerçekleşti. Yaz aylarına doğru hafiflemeye başlayan tablo kış aylarının gelmesiyle birlikte çok daha ağır bir hal aldı.

Koronavirüs Mart ayından bu yana ülkemizde 33.702 kişiyi yaşamdan kopardı. Ayrıca 2.739 kişinin durumu da ciddiyetini koruyor.

İşte 10 Nisan vaka sayısı!

Hatırlanacağı üzere 26 Kasım itibariyle Türkiye’deki vaka sayıları tekrardan açıklanmaya başlamıştı. İlk gün 27.000 civarında olan vaka sayıları bir ara 6.000 seviyelerine kadar düşmüştü.

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan son verilere göre 10 Nisan’da Türkiye’de 302.735 kişiye koronavirüs testi yapıldı. Bu kişilerden 52.676’sının testi pozitif çıkarken, 2497 kişi ise ağır semptomlar gösterdiği için hastaneye yatırıldı.

Şu anda 1 Mart itibariyle kademeli normalleşme adımları atılmaya başlandı. Türkiye haritasında 4 farklı risk grubu oluşturuldu. Bu gruplar 15 günde 1 güncellenecek. Böylece her il, kendi kurumlarınca farklı tedbirler alabilecek.

Okullar ve restoran, cafe gibi işletmelerin açılması da illerdeki koronavirüs yoğunluğuna göre değişiklik gösterecek.

Eğer bir ildeki hasta sayısı artarsa o ilde tedbirler tekrardan sıkılaştırılacak.

Koronavirüs tedbirleri genişletildi! İşte yeni yasaklar

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting