Ana SayfaGenelZoom masaüstü uygulaması yeni bir güncelleme aldı

Zoom masaüstü uygulaması yeni bir güncelleme aldı

Zoom hareket tanıma özelliğini kullanmak için artık bir iPad veya iPhone kullanmanıza gerek yok. Zoom, Mac ve Windows uygulamalarını görsel hareket desteği ile güncelledi. İşte tüm detaylar.

Artık Zoom masaüstü uygylamasında elinizi kaldırdığınızda veya bir başparmak hareketi yaptığınızda uygun tepkiyi alabileceksiniz. Tahmin edebileceğiniz gibi, bu özellik sanal sınıflarda ve toplantılarda, düğmelere tıklayarak yapacağınızdan daha doğal bir etkileşim sunmayı hedefliyor. Özellik, Zoom’un en son sürümünü gerektiriyor (5.10.3). Özellik varsayılan olarak devre dışı ayarlanmış ancak söz konusu güncellemeyi kullanıcı başına, hesap başına veya grupların tamamı için etkinleştirebilirsiniz.

Zoom masaüstü uygulaması yeni bir güncelleme aldı

Hareket tanıma, artık yalnızca bir toplantı uzantısı olarak değil, tam teşekküllü bir özellik olarak geliyor. Ayrıca özellik birden fazla güncellemeyle birlikte geliyor. Basitçe söylemek gerekirse Zoom, uzak ve hibrit iş çalışma düzeninin artık geçerli olacağına ikna olmuş durumda. Uygulama bu sebeple kendi bünyesinde de bu tarz değişikliklere gidiyor. Şirket artık uzaktan çalışmanın hayatımızın bir gerçeği olacağına inanmış durumda.

Koronavirüs ile başlayan dijital dünya uzun yıllar geçerli olacak diyebiliriz. Hal böyle olunca da online platformlardaki özellikler hiç olmadığı kadar önemli hale geliyor. Özellik devrimsel bir yenilik getirmeyecek ancak dijital platformlara getirilen en ufak değişiklik bile çok fazla anlam ifade edebiliyor. Bu sebeple online görüşmelere eklenen her özellik fazlasıyla önem taşıyor diyebiliriz.

Pixel 6 gelen aramaları meşgule atma hatasıyla boğuşuyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting