Ana SayfaGenelYunanistan'ın Borcu IndieGoGo ile Ödenebilir mi?

Yunanistan’ın Borcu IndieGoGo ile Ödenebilir mi?

Yunanistan’ın IMF’ye olan 1,7 milyar dolarlık borcunu ödeyememesi nedeniyle iflasın eşiğine gelmesi, topluluk fonlaması servisi IndieGoGo’da ilginç bir kampanyaya konu oldu.

Santorini-Greece-low[1]

Yeni bir kulaklık, yeni bir akıllı saat veya yeni bir oyun için topluluktan bağış almak amacıyla kullanılan topluluk fonlaması sitesi IndieGoGo, bu kez Yunanistan’ın borcunu ödemek için devreye girdi.

Thom Feeney isimli bir kullanıcının, Yunanistan’ın IMF’ye olan borcunu ödemek üzere 1.7 milyar dolar hedefle açtığı kampanya, Yunanistan’n Avrupa Birliği’nde kalmasını ve Avrupa vatandaşlarının bu güzel Ege ülkesine rahatça seyahat edebilmesini amaçlıyor.

İşin ilgici, kampanya ne kadar “uçuk” görünse de iki gün içinde kampanyaya 250 bin dolar bağış yapılmış olması… Yine de, kampanyanın resmi bir geçerliliği yok ve Thom Feeney’nin 1.7 milyar doları alıp kaçmayacağının garantisi de yok.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU