Yoga öğretmeni, öğrencisinin bacağını kırdı!

Yoga öğretmeni, öğrencisinin bacağını kırdı!

Çin’deki bir stüdyoda rahatlatıcı bir yoga dersi, bir öğrencinin belirli bir duruş sergilerken bacağının kırılması sonucu hüsranla sonuçlandı. İşte detaylar.

İlk özel yoga dersi sırasında uyluk kemiği kırılan öğrenci, yerel basına Çin’in doğusundaki Anhui eyaletinde bulunan stüdyoya dava açtığını söyledi. Kadını sadece soyadı Bayan Wang olarak tanımlayan yerel basına göre, olay Ağustos ayının sonlarına doğru meydana geldi. Xinan Akşam Haberleri, ilk olarak, yerel medyanın sadece Bayan Li olarak tanımladığı öğretmenin, öğrencisinden “ejderha pozu” yapmasını istediğini bildirdi.  Ejderha pozunun siyatik ağrısına yardımcı olması ve bacaklarda ve kalçalardaki gerginliği gidermesi gerekiyordu. Haberlere yaptığı açıklamada öğrenci, “Uyluğumu aşağı bastırıyordu ve çok fazla bastırıyordu. Aniden şiddetli bir ağrı hissettim ve hiç hareket edemedim” dedi. Bayan Li, duruşunu düzeltmeden önce, Bayan Wang’a sol bacağının yanlış pozisyonda olduğunu söyledi.

Yoga öğretmeni, öğrencisinin bacağını kırdı!

Olayın yaşanmasının ardından Yoga eğitmeni kısa süre sonra bir ambulans çağırdı ve öğrencisini yakındaki bir hastaneye götürdü. Doktorlar öğrencinin uyluk kemiğinde bileşik bir kırık olduğunu doğruladı. Raporlar, Bayan Wang‘ın ameliyata ihtiyacı olduğunu belirtti. Mağdur öğrenci, 16 gün hastanede kaldı, ancak hala yürüyemediğini iddia etti.

Yoga stüdyosu, Bayan Wang’a tıbbi ücretleri için 50.000 yuan (yaklaşık 5.760 euro) ödedi. Ancak dava bu kadarla sonuçlanmadı. Bacağı kırılan Wang, “Tıbbi tedavi için kendi cebimden 6.000 yuan (690 euro) ödedim çünkü hastane 56.000 yuan (yaklaşık 6.450 euro) talep etti ve yoga stüdyosu sadece bir kısmını karşıladı” dedi.”Ayrıca, gelecekte rehabilitasyon için başka masraflar olacak ve bu yaralanma nedeniyle işim etkilenecek. Makul bir tazminat istiyorum,” ifadelerini kullandı.

Discord Clubhouse özelliği başka bahara kaldı: Beklentiler suya düştü

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir