Yeni Galaxy J2 modeli ortaya çıktı

galaxy j2

Samsung kısa süre önce satışa sunduğu Galaxy J2 modelini yeniledi. Yeni Galaxy J2 modeli GFXBench testinde göründü. İşte detaylar.

Akıllı telefon pazarının önemli isimlerinden biri olan Samsung, kısa süre önce satışa sunduğu giriş seviyesindeki modeli Galaxy J2’yi yeniledi. Yeni Galaxy J2 GFXBench testinde göründü. Bu sayede telefonun özellikleri de ortaya çıkmış oldu.

SM-j250G ismiyle ortaya çıkan yeni Galaxy J2 modeli gücünü Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 430 yonga setinden alıyor. Sistemini 1.5GB RAM ile destekleyen cihazın dahili depolama alanı ise 16GB. Arka tarafında 8MP’lik ana kamera bulunan yeni Galaxy J2 modelinin ön tarafında ise 5MP’lik selfie kamerası yer alıyor. 5 inçlik bir ekranı bulunan telefonun kutudan ilk çıktığında Android Nougat 7.1.1 ile çalışacak.

Telefonun ne zaman satışa sunulacağı henüz kesinlik kazanmış değil. Zira Samsung’da yeni Galaxy J2 modeli ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Fakat telefonun 2018 gelmeden önce satışa sunulması bekleniyor.

Bilindiği üzere Samsung giriş segmentindeki telefonlarını satışa sunarken herhangi bir duyuru ya da etkinlik düzenlemiyor. Telefon direkt olarak satıcılara gönderiliyor ve satışa çıkarılıyor. Dolayısıyla ön sipariş vb. bir süreç de olmuyor.

Güney Koreli teknoloji devinin, giriş segmentindeki modelini neden güncellediği de merak konusu. Muhtemelen yenilenmiş olan bu J2 modeli, Çin ve Hindistan gibi pazarlarda satışa sunulacaktır. Yine de bekleyip göreceğiz.