Ana sayfa Genel Yahoo mühendisi 6000 kullanıcının hesaplarına girmiş

Yahoo mühendisi 6000 kullanıcının hesaplarına girmiş

Bir Yahoo mühendisi, kullanıcıların kişisel bulut/e-posta hesaplarında sakladıkları mahrem bilgilere/fotoğraflara ulaşmak için 6000 kullanıcının hesaplarına girmiş.

Yahoo mühendisi genç kızların çıplak fotoğraflarını çalmış

Şantaj yapmak amacıyla malzeme arayan 34 yaşındaki Reyes Daniel Ruiz’in yaptıkları, şirkete ulaşan şikayetlerin ardından anlaşıldı.

Şirket içi soruşturmada Ruiz’in binlerce genç kızın hesabına girdiği, ardından elde ettiği fotoğraf ve videoları kendi bilgisayarına indirdiği anlaşıldı. Ruiz ayrıca kullanıcıların Gmail, Hotmail, Apple gibi diğer bulut hesaplarına da ulaşmaya çalışmış. Yahoo servisini kullanarak diğer hesaplarn şifrelerini resetlemiş.

Reyes Daniel Ruiz’in 10 yıldır Yahoo için çalıştığının altı çiziliyor. Ayrıca medyanın dikkatinden uzakta yürütülmeye çalışılan mahkemenin şubat ayında Ruiz’e 5 sene hapis cezası verdiği anlaşıltı.

WhatsApp eski işletim sistemlerinden desteğini kesiyor!

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Google Stadia Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Google’ın kısa süre önce belli ülkelerde kullanıma sunduğu Stadia ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte Google Stadia için olası Türkiye senaryoları. Teknoloji ve yazılım dünyasının önde...

Son Haberler