Xperia Tablet Z İçin Yeni Güncelleme Yayınlandı

Xperia Tablet Z İçin Yeni Güncelleme Yayınlandı

Sony, Xperia Tablet Z kullanıcıları için Android 4.4 KitKat işletim sistemi güncellemesini yayınlamaya başladı.

Geçtiğimiz yılın sonunda Android 4.3 işletim sistemi güncellemesini Xperia Tablet Z kullanıcılarına yönelik olarak yayınlayan Japon teknoloji devi Sony, tablet kullanıcıları için şimdi de yeni güncellemeyi yayınlamaya başladı. Konuyla ilgili ilk haberler geçtiğimiz ay ortaya çıkmış ve Sony’nin Tablet Z kullanıcıları için Android 4.4 KitKat işletim sistemi güncellemesini Mayıs ayında yayınlayacağı belirtilmişti.

Xperia_Tablet_Z_DG

Ancak görünen o ki Sony işletim sistemi güncellemesini yayınlamak için Mayıs ayına kadar beklemeyecek. Piyasadaki cihazları için sıksık işletim sistemi güncellemesi yayınlamasıyla bilinen Sony, geçtiğimiz yıl düzenlenen Mobile World Congress kapsamında piyasaya sürdüğü amiral gemisi tableti için de kısa aralıklarla güncelleme yayınlamayı ihmal etmiyor. Yayınlanmaya başlanan bu yeni güncellemede Google’ın Android 4.4 KitKat güncellemesiyle sunduğu özelliklerin yanı sıra, Sony tarafından eklenen bazı özelliklerin de yer alması bekleniyor. Ancak Sony henüz resmi bir açıklama yaparak eklenecek özellikleri listelemediği için, bu özelliklerin neler olacağı henüz bilinmiyor.

Sony’nin yeni amiral gemisi tableti ve Xperia Tablet Z’nin halefi olan Xperia Z2 Tablet, Şubat ayında düzenlenen Mobile World Congress 2014 kapsamında görücüye çıkarılmıştı. Xperia Z2 Tablet’in piyasaya Android 4.4.2 KitKat işletim sistemiyle sürülmesinin ardından şimdi de Tablet Z için yeni işletim sistemi güncellemesinin yayınlanmasıyla, Sony tablet kullanıcılarının büyük bölümü en son işletim sistemine geçiş yapmış oldu. Sony tarafından Xperia Tablet Z kullanıcılarına yönelik olarak hazırlanan bu yeni güncelleme bugün itibariyle yayınlanmaya başlandı ve önümüzdeki günlerde farklı bölgelere de taşınacak.

Micro 3D Yazıcı Büyük Destek Gördü