Ana sayfa Android Xbox Game Streaming Türkiye Play Store'una geldi!

Xbox Game Streaming Türkiye Play Store’una geldi!

Xbox One oyunlarını stream ederek Android’de oynama imkanı sunan Xbox Game Streaming uygulaması Türkiye Play Store’una geldi.

Microsoft cephesinin xCloud adını verdiği Google Stadia rakibi oyun servisi üzerine çalıştığı uzun zamandır konuşuluyor. Ancak Microsoft, yerel ağ tabanlı stream’e dayalı servisi üzerinde de çalışmalarına hız vermiş durumda. Geçtiğimiz yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulan Xbox Game Streaming uygulaması bugün Türkiye Play Store’undaki yerini aldı.

PlayStation 5 arayüzü nasıl görünecek?

PlayStation 4’ün Remote Play servisi ile aynı mantıkta çalışan uygulama, Xbox One oyunlarını Android telefon ve tabletlerde oynatma imkanı sunuyor. Uygulamayı verimli bir şekilde kullanabilmek için minimumda 10 Mbps indirme ve 4,75 Mbps yükleme hızına sahip internetinizin olması gerekiyor. Tabii oyunlarda takılma yaşamak istemiyorsanız 5.0 GHz destekli modeme de sahip olmanız lazım.

Şimdilik Beta aşamasında olan bu özellik, Xbox One ailesinin tamamında çalışıyor. Eğer Xbox One sahibiyseniz uygulamayı ücretsiz olarak buradan indirebilirsiniz. Son olarak uygulamanın Beta sürecinden 2020 içerisinde çıkacağını ve iOS platformuna da geleceğini belirtelim.

Xbox Game Streaming

Uygulama neler sunuyor? 

  • Xbox oyunlarını Android telefonunuzda veya tabletinizde çevrimiçi yürütün; indirmeler için beklemeyin
  • Doğrudan Project xCloud üzerinden Gears 5 ve Sea of Thieves gibi konsol kalitesindeki oyunların keyfini çıkarın
  • Xbox Konsol Çevrimiçi Yürütmesi  ile konsolunuzda yüklü olan Xbox One oyunlarını çevrimiçi yürütün
  • Wi-Fi veya hücresel ağınız üzerinden oynayın
  • Bluetooth özellikli Xbox Kablosuz Oyun Kumandası kullanın; isteğe bağlı olarak telefonunuza sabitleyebilirsiniz
  • Project xCloud (Preview), Xbox ile oyun çevrimiçi yürütmesine giden ilk adımdır ve sınırlı sayıda yer için yüksek talep öngörüyoruz

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler