Whatsapp Yayından Kaldırıldı!

Whatsapp Yayından Kaldırıldı

Popüler mobil sohbet uygulaması Whatsapp herhangi bir açıklama yapılmaksızın Windows Phone mağazasından kaldırıldı.

Mobil mesajlaşma uygulaması denildiğinde akla gelen ilk isim olan ve kısa bir süre önce Facebook tarafından satın alınan Whatsapp, dün geç saatlerde Windows Phone‘un uygulama mağazasından kaldırıldı.

Whatsapp Yayından Kaldırıldı!

Mağaza üzerinden uygulamaya erişmeye çalışan kullanıcılar “We couldn’t find a match. Try a different spelling or seacrh term” (Aradığınız içerik bulunamadı) şeklindeki ifade ile karşılaştı.

Dijikolog tarafından yapılan habere göre mobil mesajlaşma uygulamasının neden Windows Phone 8 ve Windows Phone 8.1 işletim sistemlerinden kaldırıldığı ise henüz bilinmiyor. Whatsapp‘ın resmi internet sitesinden uygulamayı indirmek isteyen kullanıcılar herhangi bir uyarı ile karşılaşmazken, sanal mağaza üzerinden bunu denediklerinde sonuca erişemiyorlar.

NİÇİN KALDIRILDI?

Whatsapp cephesinden konuyla ilgili bir açıklama yapılmadan uygulamanın Windows Phone mağazasından kaldırması bir yanlışlık olarak yorumlanıyor. Uzmanlar tarafından yapılan eleştirileri göre Facebook ya da Whatsapp yetkililerinden biri bu uygulamayı mağazadan yanlışlıkla kaldırmış olabilir.

CİHAZINIZDAN UYGULAMAYI KALDIRMAYIN!

Eğer mobil mesajlaşma uygulamasını Windows Phone işletim sistemi kurulu cihazınızda yüklü ise şimdilik kaldırmamanız da fayda var. Çünkü uygulamanın kurulu olduğu sistemlerde sorunsuz bir şekilde çalıştığı biliniyor.

Şuan tüm gözler Facebook ya da Whatsapp cephesinden gelecek bir açıklamaya çevrilmiş durumda.

Yeni Nesil Konsolların Durumu!