WhatsApp ve Meta patronları Elon Musk ile kavgaya tutuştu

WhatsApp ve Meta patronları Elon Musk ile kavgaya tutuştu

WhatsApp ve Meta AI patronları Elon Musk ile kavgaya tutuştu. İşte tüm detaylar.

Elon Musk, Meta’da üst düzey patronlarla iki ayrı kavgaya girdi. Twitter/X CEO’su, WhatsApp’ı güvensiz olmakla ve kullanıcısının verilerini her gece dışarı aktarmakla suçladı. Bir gönderisinde “Bazı insanlar hâlâ güvenli olduğunu düşünüyor” diye yazdı. Bu da Meta’nın WhatsApp başkanı Will Cathcart’ın yanıt vermesine neden oldu. X’de şunları yazdı: “Birçok kişi bunu zaten söyledi, ancak tekrarlamakta fayda var: bu doğru değil.” “Güvenliği ciddiye alıyoruz ve bu nedenle mesajlarınızı uçtan uca şifreliyoruz. Her gece bize gönderilmiyor ya da bize ihraç edilmiyorlar.” Mesajları buluta yedeklemenin mümkün olduğunu ancak bunların da şifrelenebileceğini belirtti.

WhatsApp ve Meta patronları Elon Musk ile kavgaya tutuştu

X’in patronu ise Bay Musk’a, WhatsApp hakkındaki tweet’ine yanıt olarak “sürekli saçmalık yaymanın gerçekten eğlenceli olup olmadığını” sordu. Bay LeCunn, özellikle yapay zekanın insanlardan daha akıllı hale gelmek üzere olduğu ve bu nedenle varoluşsal bir risk oluşturabileceği yönündeki iddiaları nedeniyle Bay Musk’u defalarca eleştirdi. Bay Musk son zamanlarda diğer mesajlaşma platformlarını da hedef aldı. Bu yılın başlarında, daha önce güvenli mesajlaşma uygulamasını desteklemesine rağmen Signal’in de güvensiz olduğunu öne süren bir tweet attı. Bir gönderisinde “Signal’de ele alınmayan bilinen güvenlik açıkları var” diye yazdı. “Garip görünüyor…”

Tweet, X’in kendi Topluluk Notları platformu da dahil olmak üzere bir dizi yanıt aldı. Gönderisine eklenen bir mesajda, herhangi bir güvenlik açığının “sıralandırılabileceği” ve “mevcut sürümler için hiçbir güvenlik açığının bulunmadığı” belirtildi.

Oppo Find X8, Vivo X200 ve Xiaomi 15 Ekim Ayında Çıkabilir