Ana Sayfa Haber Wargaming Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

Wargaming Guinness Rekorlar Kitabına Girdi

Wargaming.net, Rusya’daki beş büyük MMO sunucusu üzerinde aynı anda 500 binden fazla kişiyi barındırarak Guinness rekorlar Kitabına kendi rekorunu kırıp girmeye hak kazandı.

Tüm dünyada 50 milyon kişinin oynadığı World of Tanks Rusya’da 2011’de kırdığı 190.541 kişilik rekorunu da böylelikle 3’e katlamış oldu. Wargaming.net’in Başkan Yardımcısı Andrei Yarantsau, “Bu haber şirketimiz için bir dönüm noktasını daha işaret ediyor” derken oyunun dünya üzerindeki popülaritesinin kendilerine her zaman ilham kaynağı olduğunu ve oyunun bu hızla büyümeye devam etmesini ve yeni rekorlara imza atmayı hedeflediklerini de ifade etti.wargaming.net

2011 Ocak ayında da aynı kategoride 91.311 kişiyle rekorlar kitabına giren World of Tanks sadece Rusya’da 815 bin kişi tarafından oynanıyor ve dünyanın en büyük çevrimiçi oyun pazarını temsil ediyor.

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting