Ana SayfaGenelViber ve Tango Yasaklanıyor!

Viber ve Tango Yasaklanıyor!

İran’da her geçen gün kabaran yasaklılar listesine yeni üyeler geliyor. Birçok sosyal paylaşım platformlarının yasaklanmasından sonra, akıllı telefonların aracılığıyla kullanılan iki iletişim uygulamasının yasaklanması için harekete geçildi.

viber_

İran Siber Suçlarla Mücadele Şubesi Başkanı Abdülsamed Kharramabadi tarafından yapılan açıklamaya göre Viber ve Tango isimli iki iletişim uygulamasının yasaklanması planlanıyor.

Khorramabadi yaptığı açıklamada kullanılan bu uygulamalar aracılığıyla yurt dışına bilgi gönderilebildiği ve ülke için tehdit arz ettiği ifade edildi. Bu durumdan kullanıcıların etkilenmemesi için yasaklanacak olan iki uygulamanın alternatifi olacak uygulamaların geliştirilmesi için çalışmalara başlandığını belirtti.

İran Cumhurbaşkanı ve Kültür Bakanı Ali Cannati’nin bu tutumlarının internetteki sansürün kaldırılmasından dolayı olduğu söyleniyor. Twitter, Facebook ve benzeri sosyal paylaşım platformlarında olan yasağın kalkmasını savunan siyasilere karşı İran’daki dini yönetim bu tür platformların ABD’nin casusluk için kullandığı araçlar olarak görüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting