Vazgeçilmez 10 Apple Watch özelliği!

Apple Watch

Vazgeçilmez 10 Apple Watch özelliğini sizler için bir araya getirdik. Bu özellikler ile Apple Watch’un bir saatten daha fazlası olduğunu anlayacaksınız.

Apple Watch sahip olduğu tüm özelliklerle daha sağlıklı bir yaşam için ilham veriyor. Kalp atış hızınızı takip ediyor ve yolunda gitmeyen bir şey olduğunda size haber veriyor. Menstrüel döngünüzü izlemenize yardımcı oluyor. Bulunduğunuz ortamdaki ses seviyesi işitme duyunuzu etkileyecek noktaya çıktığında sizi uyarıyor.

iPhone 12 yeni batarya koruma sistemi ile gelecek

Dilerseniz Nefes, Kalp Atış Hızı ve Gürültü gibi komplikasyonları gün boyunca gözünüzün önünde olmaları için saat kadranınıza da ekleyebiliyorsunuz. Bu saat, size gerçekten iyi bakan ilk saat.

1.Kalbinizden geçenleri okuyor

Apple Watch Series 5 kalp atış hızınızı dilediğiniz an kontrol edebilmeniz ve kalbinizin performansını takip edebilmeniz için onu gün boyunca izliyor. Dahası, kalp atış hızınız anormal bir şekilde yükseldiğinde veya düştüğünde belirtileri hissetmiyor olsanız bile sizi uyarıyor.

2.Yüksek sesli ortamlarda sizi uyarıyor

Ses seviyeleri, siz farkına varmadan işitme duyunuzu etkileyebilecek noktalara ulaşabilir. Yeni Gürültü uygulaması, kalabalık uğultusu veya makine sesleri sizin için risk oluşturabilecek bir düzeye çıktığında bunu algılıyor. Bu sayede siz de o ortamdan ayrılmayı veya bir tıkaç kullanmayı tercih ederek kulaklarınızı koruyabiliyorsunuz.

3.Bir dokunuşla menstrüel döngünüzü izleyin

Döngü İzleme uygulaması menstrüel döngünüz hakkında ayrıntılı bilgi veriyor ve genel sağlık durumunuzu çok daha net bir şekilde görmenize yardımcı oluyor. Bu sayede sadece hazırlıklı olmakla kalmıyor, düzensizlikleri ve semptomları takip etmenize yardımcı olacak ve doktorunuzla daha aydınlatıcı konuşmalar yapmanızı sağlayacak bilgilere de sahip oluyorsunuz.

4.İhtiyacınız olduğunda yardım çağırıyor

Düşme algılama

Apple Watch Series 5 düştüğünüzü tespit edebiliyor. Böyle bir durum meydana geldiğinde düşme uyarısı sayesinde doğrudan saat ekranından acil servisleri kolayca arayabiliyor veya uyarıyı kapatabiliyorsunuz. Eğer 60 saniye boyunca tepki vermezseniz acil durum araması otomatik olarak gerçekleşiyor. Ardından acil durumlarda ulaşılmasını istediğiniz kişilere konumunuzu da içeren bir bildirim gönderiliyor.

Acil SOS 

Yardım için arama yapamayacak durumdaysanız Apple Watch bunu sizin yerinize yapıyor. 112’yi arıyor, acil durumlarda ulaşılmasını istediğiniz kişilere bildirim gönderiyor, mevcut konumunuzu iletiyor ve acil durum personeli için Tıbbi Kimlik kartınızı ekranda gösteriyor.

5.Hareket, egzersiz ve duruş halkalarıyla sizi motive ediyor

Aktivite halkaları gelişiminizi izliyor, daha az oturup daha çok hareket etmeniz ve her gün egzersiz yapmanız için size ilham veriyor. İsterseniz siz de hedefler belirleyip arkadaşlarınızla yarışabiliyorsunuz. Gelişmiş antrenman ölçümleri, GPS ve 50 metreye kadar suya dayanıklılık özellikleriyle1 her türden egzersiz biçimine uyum gösteriyor.

Pes etmeyen antrenmanlar

Bisiklet, yoga, yüzme, yüksek yoğunluklu aralıklı antrenman. Siz söyleyin, Apple Watch ölçsün. Antrenmana özgü hedefler belirleyin, antrenman sonrasında performansınızla ilgili tüm verilere göz atın ve iPhone’unuzdaki Aktivite uygulamasını kullanarak zaman içinde gösterdiğiniz gelişimi takip edin. Apple Watch, iki adet tekerlekli sandalye antrenmanıyla tekerlekli sandalye kullanıcıları için de faydalı.

Apple Watch

6.60 milyon şarkı çalıyor

Apple Watch, Apple Podcasts’te yer alan tüm favori bölümlerinizi, Apple Music’ten bir albüm veya çalma listesini doğrudan bileğinize indirmenizi kolay hale getiriyor.

7.Bu saat olağanüstü bir yön duygusuna sahip

Apple Watch Series 5 şimdi yerleşik bir pusulaya sahip. Bu sayede artık doğrudan saat kadranından yönünüzü bulabiliyorsunuz. Güncellenmiş Harita uygulaması şimdi yüzünüzün dönük olduğu yönü de gösteriyor. Ve yeni Pusula uygulamasında yükseklik, enlem, boylam ve eğim bilgilerinin yanı sıra baktığınız yönü de görebiliyorsunuz. Kısacası, yeni yerler keşfetmenin şimdi tam zamanı

8.Uygulamaları anında indirebiliyor

App Store artık bileğinizde olduğundan şimdi kolunuzu bile kaldırmadan yeni uygulamaları keşfedip indirebiliyorsunuz. Özel olarak hazırlanan koleksiyonlara göz atın. Dikte’yi kullanarak arama yapın veya Siri’den yardım alın. Bir uygulamaya dokunun ve ekranı kaydırarak onun açıklamasını okuyun. Ekran görüntülerine göz gezdirin ve yorumları inceleyin. Ve o uygulamayı her zamankinden kolay bir şekilde yükleyin

9.Bağlantıda kalmanıza yardımcı oluyor

Yürüyüş yaptığınız patikada bir aramayı yanıtlayabiliyor veya mesaj gönderebiliyorsunuz. Beğendiğiniz o yeni uygulamayı doğrudan bileğinize indirebiliyorsunuz. Ve şimdi hep açık ekranı sayesinde Apple Watch Series 5’te önemli bilgilerinizi her zaman gözünüzün önünde tutabiliyorsunuz

10.Siri ile söylediklerinizi yerine getiriyor

İnternette bir konuyu arıyor, Shazam ile bir şarkının adını buluyor, bir antrenman başlatıyor ve hatta panjurları bile kapatıyor.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir