Uygun Fiyatlı HCL ME G1 Tablet PC Türkiye’de

Dünyanın lider teknoloji firmalarından HCL, Türkiye pazarına en iddialı ürünlerinden ME Tablet serisi ile giriyor. Dubai ve Ortadoğu başta olmak üzere dünyada rekabetin güçlü olduğu birçok pazarda payını hızla artıran HCL, küresel büyümesinde Türkiye pazarının önemli paya sahip olacağına inanıyor.

ME tablet serisinin önde gelen ürünü 9,7 inç, çift çekirdekli G1 ME Tablet’i ile Türkiye’de özellikle gençleri hedefleyen HCL, Türkiye lansmanını 20 Mart 2013, Çarşamba günü Les Ottomans Hotel’de ünlü oyuncu Ezgi Mola’nın katılımıyla gerçekleştirdi. Büyük perakendecilerde Nisan 2013’ten itibaren 599 TL (KDV dahil) olarak satışa sunulacak ME Tablet Serisi’nin, kullanıcı deneyimine odaklı özellikleri ile Türkiye pazarındaki dengeleri değiştirmesi hedefleniyor.

ME Tablet Serisi, yenilikçi ve kolaylaştırıcı özellikleri ile kullanıcıya teknolojiyi daha iyi ve daha geniş yaşama olanağı sunuyor. Güçlü çift çekirdek işlemci, 1,2 GHZ ve çift çekirdek korteksi A 9 CPU ile G1 ME tablet yüksek etkili görüntüler için geniş ekranda daha yüksek kalite ve netlik sağlıyor. Böylece zengin bir film izleme ve oyun deneyimi sunuyor. Ürün, sahip olduğu 1 GB DDR3 RAM’ın yanı sıra önünde 0,3 ve arkasında 2,0 megapiksel çift kamerası, 16 GB dâhili ve 32 GB harici genişletilebilir hafıza özellikleri ile de güçlü bir depolama ve hızlı işleyiş olanağı sunuyor.

HCL Infosystems Ltd. EMEA Bölgesi Başkanı ve Mobility Bölüm Başkanı Srinath Nagarajan, toplantıda yaptığı konuşmada şunları söyledi: “Türkiye’ye girişimiz küresel büyüme yolculuğumuzda çok önemli bir dönüm noktası. Türkiye, üstün teknolojimiz ve gelişmiş cihazlarımızla önemli bir pazar payı kazanmayı amaçladığımız kritik bir pazar. Bu lansman, Türkiye’ye yönelik uzun vadeli stratejimizin ilk adımı. Bu son derece gelişmiş pazara girişimiz, hem bir tablet markası olarak küresel gücümüzün, hem de bu pazarın sahip olduğu fırsatlara yönelik güvenimizin kanıtı.”HCL_Ezgi Mola&SrinathNagarajan_2

Srinath Nagarajan sözlerine şunları ekledi: “Tablet kategorisindeki son derece şık ve yenilikçi bir ürün olan ME Tablet Serisi’nin pazarda hızlı bir ilgiyle karşılaşacağından eminiz. Geçen yıl gerçekleştirilen küresel lansmanın ardından bu seri birçok ülkede büyük başarı gösterdi. Ürün en yeni Android işlemcinin gücünü bütünüyle artıran ve geliştiren önemli özelliklere sahip. Kaliteli, yenilikçi bir cihaz olarak bu ürünün Türkiye’deki tüketiciler için tablet deneyiminde devrim yaratmasını bekliyoruz. Yakın gelecekte Türk toplumunun çeşitli kesimlerinin ihtiyaçlarına yanıt verecek ME serisinden pek çok ürünü daha sunmaya kararlıyız. Amacımız tablet kullanıcılarına olağanüstü bir performans ve zengin bir deneyimi çok uygun fiyatlarla sunmak.”

Türkiye pazarında Proline Teknoloji Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti, HCL Infosystems adına tek yetkili iş geliştirme ortağı olarak ürünün tüm e-ticaret portallarında, lider perakende satış zincirlerinde ve çok markalı teknolojik ürün satış noktalarında tüketiciye ulaştırılmasını sağlayacak. Ayrıca Türkiye genelinde 2 bin teknik servis altyapısı ile tüketiciye karşılaşabilecekleri problemlere en hızlı çözüm yolunu üretmek için gerekli teknik servis altyapısı anlaşmaları yapılarak, Türk halkının hizmetine sunuluyor.

HCL_ME_G1_Tablet_3

ME G1’in başlıca özellikleri:

Uygulamalar arasında hızlı dolaşıma olanak veren 4.1 Jelly Bean İşletim Sistemi üzerinde çalışan ME G1 Tablette; kullanıcılara Microsoft Office belgeleri, tabloları ve sunumlarını açma, düzenleme ve oluşturma olanağı veren Thinkfree Office verimlilik uygulaması önceden yüklü bulunuyor. Kullanıcılar PDF belgelerini de görüntüleyebiliyor.

ME G1 uygulamalar açısından da oldukça zengin bir tablet. Kullanıcılar Facebook, Twitter, Nimbuzz vb. gibi önceden kurulu uygulamalar sayesinde sosyal paylaşım sitelerini de kullanabiliyor. 1 Mobile mağazasına ücretsiz erişim sayesinde kullanıcılar 200 binden fazla olağanüstü uygulama arasından seçim yapabiliyor. ME Tabletle internette dolaşırken ya da online multimedya içeriklerini izlerken bu özelliklerin hepsine sahip olabileceksiniz.

  • 4.1 Jelly Bean Android İşletim Sistemi
  • 9,7 inç Multi – Touch Capacitive Ekran
  • 1,2 GHz Çift Çekirdek Korteks A9 CPU, Mali-400 Dört Çekirdek GPU
  • Entegre BT-4.0, mini-HDMI ve Wi-Fi-n
  • 1 GB DDR3 RAM, 16 GB Dahili Hafıza ve 32 GB’ye kadar Micro slot SD yoluyla Genişletilebilir Harici Hafıza
  • 0,3 MP ön kamera ve 2,0 MP arka kamera
  • Yüksek Pil Ömrü – 8000 mAh Li-Polimer Pil