Ubuntu Touch’a yeni bir özellik gelecek!

unav ubuntu

Ubuntu model telefonların sahip olduğu İşletim Sistemi Ubuntu Touch. Yeni model İşletim Sistemine yeni bir Özellik daha ilerleyen zamanlarda gelecek.

Bu Özelliğin ismi Unav. Unav bir Navigasyon Sistemi. Böylelikle Ubuntu İşletim Sistemine sahip olan telefonlar daha verimli bir şekilde çalışıyor. Her ne kadar Ubuntu model telefonlarda GPS yer alsa da bu GPS Sistemini öne çıkaracak Kullanışlı bir Uygulama yer almıyordu.

Unav, tamamen Canonical’a ait olacak. Yani firmanın Özgün bir Uygulaması olarak karşımıza çıkacak. Tasarımcılar, Unav üzerinde çalışmalarına devam ediyor.

Uygulamanın sorunsuz ve güzel bir şekilde çalışabilmesi Canonical için önemli. Yeni Yazılım Güncelleştirmesinin bir diğer dikkat çekici özelliği de: “Dowload Manager”ın yeni sürümüne sahip oluşu.

“Download Manager” yani kısaca İndirme Yöneticisi anlamına geliyor. Ekranın hemen sol tarafında yer alan Sekme, indirdiğiniz ya da sırada bekleyen İndirmeler hakkında sizlere bilgi veriyor. Ubuntu ile ilgili yeni gelişmeler oldukça bunları sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yeni Windows 10 Mobile’lı telefonların özellikleri sızdı!