Ana SayfaGundemUber yeni logosuyla karşımızda!

Uber yeni logosuyla karşımızda!

Popüler ulaşım uygulaması Uber yeni logo tasarımı ve fontunu duyurdu. Şirketin yeni kurumsal kimliği tanıtıldı. Yazı tipinin ilham kaynağı oldukça dikkat çekici. İşte detaylar.

Ülkemizde uzun bir süre gündemden düşmeyen ulaşım servisi Uber, geçtiğimiz Çarşamba günü yeni kurumsal kimliğini tanıttı. Tanıtım kapsamında Uber logosunu değiştirdi ve kendi yazı tipini tanıttı. Eğer Uber kullanıyorsanız yeni logo hemen dikkatinizi çekecek.

Normal şartlarda bir uygulamanın ya da servisin logosunu değiştirmesi çok önemli bir gelişme kabul edilmez ancak Uber gibi küresel şirketler hemen herkesin ilgisini çekebiliyor. Sosyal ağlar ve Google gibi şirketlerin logo değişimleri sadece bir günde milyonlarca kişiye ulaşabiliyor.

Uber

Uber yeni logoda neyden ilham aldı?

Son üç yıl içinde ikinci büyük değişiminin içine giren Uber, yeni logosunda artık eskisi gibi büyük harfler kullanmaktan vazgeçmiş ve sadece ilk harf büyük tercih edilmiş. Yazı tipinin üzerinde uzun süredir çalıştıklarını belirtiyorlar. Yeni yazı tipi geliştirilirken yolların kıvrımları dikkate alınmış. Logodaki “Uber” kelimesinin kıvrımlı hatları, artık çok daha yumuşak. 660’dan fazla şehirde hizmet veren Uber’in yeni logosunda yolların şeklinden ilham alması oldukça mantıklı görünüyor.

Uber Eats drone ile yemek taşıyacak!

Ülkemizde kullanılmayan Uber Eats uygulaması da yeni kurumsal kimlikten nasibini aldı ve o tarafta da logo değişimine gidildi. Sadeleştirilen logo olumlu tepkiler almaya başladı.

Yeni logo hakkında siz neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı bekliyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting