Ana SayfaGenelTWS pazarı 2021 yılında rekor kıracak

TWS pazarı 2021 yılında rekor kıracak

Küresel TWS – True Wireless Stereo (gerçek kablosuz kulaklık) pazarının 2021’de yıllık yüzde 33 büyüme göstererek 310 milyon adede ulaşması bekleniyor. Bu, pazarın 2020’de gördüğü yıllık yüzde 78’lik büyümenin ardından geliyor.

Bir Counterpoint Research raporuna göre, TWS pazarı 2020’de beklentileri biraz aşan talep  gördü ve 233 milyon birime ulaştı. Bununla birlikte, performans esas olarak düşük ve orta sınıf segmentlerden kaynaklanıyordu. 2020’de corona virüs salgını geçen yıl Çin’deki TWS pazarını etkilemişti, ancak durum tam kapasite çalışan üretim kapasiteleri ile iyileşti. Ayrıca, çevrimiçi ürün için pazar talebi diğer elektronik cihazlardan daha yüksek olmuştur.

tws

Özellikle, satışlar, tüketicilerin elektronik aletler ve daha fazlasını satın alma olasılığını artıran evden çalışma ve çevrimiçi eğitim tarafından da desteklendi. Bu nedenle, düşük ve orta menzilli TWS kulaklıkların oranı bu süre zarfında daha iyi satışlar gördü. Dünya genelinde aşılar, COVID-19’un etkisini hafifletmeye yardımcı olurken, rapora göre, yüksek son TWS’ye yönelik bastırılmış talebin 2021’in 3. çeyreğinin sonlarına kadar patlaması beklenmiyor.

Liz Lee’ye göre, “En çok beklenen, Apple’ın iki yıldır ilk kez piyasaya sürdüğü yeni bir sürüm. 2021’in 4. çeyreğinden gelecek yıla TWS pazarındaki büyümenin en büyük itici güçlerinden biri olmasını bekliyoruz. Apple, sadık müşteri tabanına dayalı olarak güçlü bir pazar liderliğini sürdürecek, ancak artan rekabetle payı kaçınılmaz olarak düşecek. Bu noktada, aşılar tüketici duyarlılığının gelişmesine yardımcı olduğundan, pazar odak noktası kademeli olarak orta ile yüksek fiyatlı segmente kayacaktır.

Clubhouse Android için beta sürümü geldi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting