Ana sayfa Gundem Twitter’ın Yeni Özelliği Dikkat Çekecek!

Twitter’ın Yeni Özelliği Dikkat Çekecek!

Facebook, Instagram ve Vine gibi popüler platformlarda hâlihazırda var olan bu özellik, bazı kullanıcılar tarafından çok sevilmemiş olsa da açıklanan istatistikler bu özelliğin videoların izlenme sayısını hayli arttırdığını bizlere gösterdi.

Özellikle son zamanlarda yerleşik video servisi için getirdiği yenilikler ile gündeme gelen Twitter da artık otomatik video oynatma özelliğine geçiş yapmış durumda.

Yeni gelen otomatik video oynatma özelliği, sadece Twitter’ın yerleşik videoları, Vine videoları ve GIF’ler için geçerli durumda.

Yani YouTube, Vimeo veya diğer platformlarda barınan videolar yine eskiden olduğu gibi üzerine tıklandığı/dokunulduğu zaman oynatılacak.

twitter

Otomatik oynatılan videolar Facebook ve Instagram’da olduğu gibi Twitter’da da ilk etapta sesi kısık olarak da oynatılabilecek.

Kullanıcı videoya tıkladığı/dokunduğu anda ise videonun sesi açılacak ve video daha geniş ölçülerde izlenmiş olacak. İnternet bağlantısının zayıf olduğu durumlarda Twitter bu özelliği otomatik olarak devre dışı bırakacak.

Bunun yanı sıra videoların otomatik olarak oynatılmasını istemeyen kullanıcılar bu özelliği Ayarlar menüsü altından istedikleri zaman kapatabilecek.

Samsung Galaxy Tab E Resmileşti

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Yeni nesil konsollar geliyor. 18 Mart tarihinde detayları paylaşılacak olan PS5 hakkında bilinen her şeyi derledik. İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4 satışa sunulalı...

Son Haberler